„Raginu JAV Senatą skubiai nusiųsti šį paketą man ant stalo, kad galėčiau jį pasirašyti, kad galėtume skubiai nusiųsti ginklų ir įrangos Ukrainai, kurių jai reikia mūšio lauke“, – šeštadienį JAV Atstovų Rūmams priėmus paramos paketą Ukrainai pranešė J. Bidenas, patvirtindamas, kad paskutinį žingsnį įstatymo priėmime prezidentas padės artimiausiu metu.
Dar vasario mėnesį JAV Senatas patvirtino 95 mlrd. JAV dolerių vertės paramos paketą skirtą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui – nuo to laiko įstatymo paketas buvo įstrigęs JAV Atstovų Rūmuose.
Šeštadienį paramos paketą po ilgų diskusijų ir politinių žaidimų priėmė ir JAV Atstovų Rūmai. Nepaisant kritikos iš kraštutinės dešinės respublikonų atstovų, rūmų pirmininkas Mike'as Johnsonas tvirtino, kad Ukrainai mieliau siūstų „šovinius, nei amerikiečius vaikinus“.
Savo ruožtu šeštadienį JAV įsikūręs Karo studijų institutas aiškino, kad paramos paketo įstatymas nuo įsigaliojimo dėl logistinių priežasčių apčiuopiamos naudos Ukrainos gynėjams duos tik po kelių savaičių.
Analitikai pridūrė, kad Rusijos pajėgos turės limituotą laiko tarpą, per kurį galės tęsti savo puolamąsias operacijas – karinei paramai pasiekus Ukrainos pajėgas jos galės stabilizuoti situaciją fronte.
61,8 mlrd. JAV dolerių vertės parama Ukrainai padės sustiprinti gynybą, bet be papildomų resursų vargu, ar tai bus reikšmingas faktorius, leisiantis pakeisti karo kryptį, skelbia „Bloomberg“.
Nors po ilgų diskusijų JAV Kongresas patvirtino paramos Ukrainai paketą ir dėl šios priežasties pasigirdo daug optimistiškų pareiškimų, 6 mėnesius trukęs amerikiečių delsimas Ukrainai padarė daug žalos – kariuomenė susiduria ne tik su dideliu amunicijos trūkumu, bet ir su personalo problemomis.
Tuo tarpų naujienų portalas „Politico“, cituodamas JAV pareigūnų pasisakymus, tvirtina, kad Vašingtonas naujausiu paramos paketu Ukrainai suteiks pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, šarvuočius „Humvee“, vikšrinius šarvuočius M113. Priduriama, kad paketas taip pat apims artilerijos ir oro gynybos pajėgumus.
Anksčiau JAV gynybos sekretoriaus padėjėja tarptautinio saugumo reikalams Celeste Wallander įstatymų leidėjams tikino, kad Pentagonas planuoja pristatyti pagalbą „per savaitę ar dvi“ po jos patvirtinimo.