Edmundo Gonzalezas Urrutia paskelbė pirmąją viešą savo kampanijos žinutę kitą dieną po to, kai jį parėmė opozicijos lyderė Maria Corina Machado, kuri yra populiari, bet kuriai N.Maduro lojalūs teismai uždraudė kandidatuoti.
„Man didžiulė garbė ir atsakomybė būti visų, kurie nori pokyčių rinkimų priemonėmis, kandidatu. Apkabinu Venesuelos tautą“, – socialinėje žiniasklaidoje rašė E.Gonzalezas Urrutia.
„Netrukus kreipsiuosi į visus venesueliečius, kurie tikisi šalies atsigavimo“, – teigė jis.
Gonzalezas Urrutia, 74-erių politikos analitikas, anksčiau dirbęs Venesuelos ambasadoriumi Argentinoje ir Alžyre, užims M.C.Machado, kurios parama šeštadienį buvo sukritikuota, vietą. M.C.Machado yra populiariausia Venesuelos opozicijos figūra, spalio mėnesį vykusiuose pirminiuose rinkimuose surinkusi 90 proc. balsų. Tačiau N.Maduro vyriausybei lojalūs teismai uždraudė jai penkiolika metų eiti pareigas valstybės tarnyboje. Jie kaltina ją korupcija, tačiau ji tokius kaltinimus vadina fiktyviais.
M.C.Machado bandė užregistruoti įgaliotąjį atstovą, ketindama toliau kovoti antrame plane ir galiausiai paskutinę minutę įsitraukti į rinkiminę kovą, tačiau rinkimų institucijos užblokavo ir šį kandidatą.
Penktadienį opozicijos koalicija vienbalsiai išrinko E.Gonzalezą Urrutia.
„Esame vieningi ir stiprūs, – šeštadienį socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše sakė M.C.Machado. – Turime kandidatą, kurį palaiko visi.“
N.Maduro sieks trečios kadencijos iš eilės. Jei jam pavyks, prie valdžios vairo jis išbus beveik du dešimtmečius.
Daugelis šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, atsisakė pripažinti 2018 m. N.Maduro pergalės rezultatus, kaltindamos sukčiavimu ir skaidrumo trūkumu. Tą balsavimą boikotavo opozicija.
Jungtinių Tautų (JT) vertinimu, nuo 2014 m. – nuo tada, kad N. Maduro atėjo į valdžią – iš šalies pabėgo beveik aštuoni milijonai venesueliečių.
Pastarąjį dešimtmetį šalį kamuoja sunki ekonominė krizė, pasireiškusi sparčiai augančia infliacija, maisto ir vaistų trūkumu, ir nugramzdinusi gyventojus į skurdą.