Pareigūnas taip pat pasiūlė „laikinai uždrausti prekybą alkoholiu užtvindytose Orsko teritorijose“.
Pranešama, kad vienintelė Orenburgo srities naftos perdirbimo gamykla „Orsknefteorgsintez“ sustabdė veiklą, kad būtų išvengta ekologinės katastrofos.
Ministras paskelbė, kad visose Orsko mokyklose pereita prie nuotolinio mokymo. Gelbėtojai taip pat pradėjo prevencinę 10 gyvenviečių gyventojų evakuaciją Kurgano srityje, kurioje balandžio 5 d. buvo paskelbta aukšto lygio parengtis.
„Kritinė padėtis susidarė Orsko mieste“ pietų Urale, netoli sienos su Kazachstanu, sakė A.Kurenkovas lankydamasis 200 tūkst. gyventojų turinčiame mieste.
Daugiau kaip 4 500 namų buvo užlieta, o daugiau kaip 4 000 žmonių evakuota iš Orsko į laikino apgyvendinimo centrus, sakė jis. Per „Telegram“ susirašinėjimo programėlę išplatintose nuotraukose ministras matomas mažoje valtyje, apsuptas gelbėjimo tarnybų narių.
Dėl liūčių penktadienio vakarą Orenburgo srityje esančiame Orsko mieste pratrūko užtvanka. Kaip praneša „Ukrainska Pravda“, sekmadienį pratrūko antroji užtvanka.
Dėl 2014 m. pastatytos užtvankos trūkimo valdžios institucijos iškėlė baudžiamąją bylą dėl „aplaidumo ir statybos saugos taisyklių pažeidimo“.
Jos įspėjo apie pavojingą vandens lygį Uralo upėje pagrindiniame Orenburgo mieste.
Ši situacija buvo pripažinta „federaline nepaprastąja padėtimi“, į regioną išsiųstos pastiprinimo pajėgos ir skirta papildomų lėšų skubiai situacijai spręsti.
Šiuo metų laiku tirpstantis ledas dar labiau pablogino padėtį.
Užtvanka buvo pastatyta tam, kad reguliuotų 5,5 m vandens lygį Uralo upėje, tačiau jis pakilo iki devynių metrų.
Orenburgo meras Sergejus Salminas įspėjo pusę milijono gyventojų turintį miestą, kad jie taip pat gali būti priversti evakuotis iš savo namų.
„Padėtis išlieka kritiška. Vanduo atkeliauja ir artimiausiomis dienomis jo lygis tik kils“, – rašė S.Salminas socialiniame tinkle „Telegram“, pridurdamas, kad nuo praėjusios dienos vandens lygis pakilo 28 centimetrais.
Meteorologijos tarnybos mano, kad didžiausią lygį jis pasieks trečiadienį.
Nuo potvynių nukentėjo ir kaimyninis Kazachstanas, kurio prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas pareiškė, kad tai viena didžiausių gamtos nelaimių šalyje per 80 metų.
Nuo pavasario pradžios nuo potvynių nukentėjo keli Uralų ir Vakarų Sibiro regionai.