Po to, kai rinkimų dieną valdžia išjungė šalies mobiliojo ryšio tinklą, o balsų skaičiavimas užtruko ilgiau nei 24 valandas, pasigirdo daug kaltinimų klastojimu.
Kariuomenės remiama Pakistano musulmonų lyga-Nawaz (PML-N), kuriai trūksta daugumos, paskelbė apie partnerystę su Pakistano liaudies partija (PPP) ir keliomis mažesnėmis partijomis, kad suformuotų naują vyriausybę.
Prieš pasitraukdamas iš pareigų, L. A. Chattha sakė asmeniškai prižiūrėjęs balsų klastojimą Ravalpindyje.
„Pralaimėtojus pavertėme laimėtojais, panaikindami 70 000 balsų skirtumą dėl 13 vietų nacionalinėje asamblėjoje“, – sakė jis žurnalistams.
„Už tokio bjauraus nusikaltimo padarymą aš pasiduosiu policijai“, – pareiškė jis, taip pat netiesiogiai apkaltindamas rinkimų komisijos vadovą ir aukščiausią šalies teisėją.
Rinkimų komisija atmetė L. A. Chatthos teiginius, tačiau pareiškime nurodė, kad „atliks tyrimą“.
Pagrindinė Pakistano žmogaus teisių gynimo organizacija – Pakistano žmogaus teisių komisija – po L. A. Chattha pareiškimo teigė, kad „pradeda kilti į dienos šviesą valstybės biurokratijos dalyvavimas klastojant rinkimų rezultatus Pakistane“.
PML-N ir PPP kandidatai iškovojo daugumą vietų Ravalpindyje, nustumdami į šalį kandidatus, lojalius įkalintam buvusiam ministrui pirmininkui Imranui Khanui, prieš kurį imtasi plataus masto represijų.
I. Khano partija PTI šeštadienį visoje šalyje surengė protestus prieš įtariamą rinkimų klastojimą.