Paklausta, ar nemano, kad Rusijos prezidentas, įklimpęs kare Ukrainoje, stato už tai, kad D. Trumpas kitais metais nugalės Joe Bideną ir grįš į valdžią, analitikė nedvejojo: „Tai V. Putino koziris.“
„Laukimas, kad D. Trumpas sugrįš, V. Putinui yra kažkas naudinga... Jis gali tuo žaisti. Jis jau gali tai panaudoti kaip tam tikrą įspėjimą... įbauginti ukrainiečius, europiečius, visą likusį pasaulį. Atsižvelgdamas į savo ankstesnę patirtį su D. Trumpu, V. Putinas yra gana įsitikinęs, kad D. Trumpas greitai pabandys išspręsti karą Ukrainoje savo naudai.
Ir, žinote, akivaizdu, kad V.Putinas jau kurį laiką turi įsivedęs D. Trumpo numerį, jis žino, kaip juo manipuliuoti... Jam labai gerai sekėsi su D. Trumpu bendrauti liaupsinimo menu. Daugeliu atžvilgių jis mato Trumpą kaip privalumą“, – aiškino F. Hill laidai „One Decision Podcast“, kurią kartu su ja vedė buvęs Jungtinės Karalystės karinė žvalgybos (MI6) vadovas seras Richardas Dearlove'as.
F. Hill kartojo, kad V. Putinas vis labiau jaučia galimybę užbaigti karą savo naudai.
„Aš pati ir daugelis kitų kolegų jau gauname mažus signalus, siunčiamus siekiant išsiaiškinti, ar Jungtinės Valstijos ir Vakarai yra pasirengę derėtis“, – pripažino F. Hill ir pridūrė, kad tai „leidžia manyti, jog Rusija norėtų, kad tai baigtųsi, bet... visiškai pagal V. Putino sąlygas: jokio teritorijų grąžinimo, su galimybe daryti spaudimą Ukrainai toliau ir tikrai jokių reparacijų.“
D. Trumpo ir V. Putino santykių istorija pasaulinėje arenoje prasidėjo nuo pat buvusio JAV prezidento politinės karjeros pradžios, kai pasklido įtarimai dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus, rašo „The Guardian“.
2018 m. D. Trumpas buvo plačiai kritikuojamas už paklusnumo demonstravimą per aukščiausiojo lygio susitikimą su V. Putinu Helsinkyje. 2019 m. tyrimas dėl Rusijos kišimosi į rinkimus ir D. Trumpo bei Maskvos ryšių baigėsi keliais kaltinamaisiais aktais ir gausiais įrodymais apie D. Trumpo bandymus trukdyti rinkimams, bet be sąmokslo įrodymų.
Plačiai vertinamas kaip siekiantis tapti autokratu, D. Trumpas reguliariai giria V. Putiną ir kitus autoritarinius lyderius.
„Rusijos V. Putinas sako, kad J. Bideno „politiškai motyvuotas politinio varžovo persekiojimas“ yra labai naudingas Rusijai, nes parodo Amerikos politinės sistemos, kuri negali pretenduoti mokyti kitus demokratijos, supuvimą, – praeitą savaitę savo šalininkams aiškino D. Trumpas. – Taigi mes kalbame apie demokratiją, bet visas pasaulis stebi politinio oponento persekiojimą, kuris (red. J. Bidenui) kiša koją.“
D. Trumpas nepripažino savo kaltės dėl 91 baudžiamojo kaltinimo pagal keturis kaltinamuosius aktus, jam taip pat gresia įvairios civilinės bylos ir sprendimas Kolorade išbraukti jį iš rinkimų sąrašo už sausio 6 d. sukilimo kurstymą. Nepaisant to, jis pirmauja respublikonų apklausose didele persvara ir konkuruoja su J. Bidenu bendrose rinkimų apklausose.
Pasak F. Hill, D. Trumpas gali būti itin nenuspėjamas, todėl pats V. Putinas turi elgtis labai atsargiai, kad jo neįžeistų ir neperžengtų ribų.
„Bet kokiu atveju viskas, ką D. Trumpo surogatai ar pats D. Trumpas sako apie NATO, apie Europą ir Europos saugumą, apie pasaulio ir globalius reikalus, apie Ukrainą, viską, kas vyksta Kapitolijuje... V. Putinui tai yra tik ženklas, kad vėl viskas sparčiai persijungia jo kryptimi, jo naudai“, – neabejojo ekspertė.
Nuo 2017 iki 2019 m. F. Hill buvo vyresnioji nacionalinio saugumo patarėja D. Trumpo Baltuosiuose rūmuose. Galiausiai ji atsidūrė dėmesio centre kaip liudytoja pirmojoje D. Trumpo apkaltos byloje, kai šis siekė šantažuoti Ukrainą dėl purvo apie politinius varžovus. 2013 m. ji išleido plačiai paplitusią knygą „Ponas Putinas: Kremliaus operatyvininkas“.
Nors F. Hill išgarsėjo Vašingtono užsienio politikos sluoksniuose, ji gimė ir užaugo šiaurės rytų Anglijoje, prieš pradėdama studijuoti Harvarde, mokėsi Sent Endriuso universitete Škotijoje.