Partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) prarado valdžią po spalį vykusių visuotinių rinkimų, per kuriuos jai nepavyko laimėti pakankamai vietų parlamente, kad galėtų sudaryti vyriausybę. Prie šalies vairo stojo proeuropietiško premjero Donaldo Tusko vadovaujama koalicija, pažadėjusi reformuoti visuomeninę televiziją ir radiją.
Antradienį valdantieji priėmė rezoliuciją, raginančią atkurti „viešosios žiniasklaidos nešališkumą ir patikimumą“. Balsavimą boikotavo dauguma PiS įstatymų leidėjų, naktį į trečiadienį surengusių protestą televizijos pastate, kad apgintų „žiniasklaidos pliuralizmą“.
„Demokratija negalima be žiniasklaidos pliuralizmo ar stiprios antivyriausybinės žiniasklaidos, o Lenkijoje šį vaidmenį atlieka visuomeninė žiniasklaida“, – antradienio vakarą žurnalistams prie įėjimo į televizijos pastatą sakė PiS lyderis Jaroslawas Kaczynskis. Jis protestavo televizijos pastate kartu su kitais politikais ir buvusiu ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu, socialinėje žiniasklaidoje pastebėtu su transliuotojo darbuotojais pozuojant nuotraukoms.
J. Kaczynskis sakė, kad PiS politikai tęs protestą keisdamiesi pamainomis. „Norime garantuoti, kad Lenkijoje būtų teisinė tvarka ir laisva žiniasklaida“, – trečiadienį protestui tęsiantis sakė kitas PiS įstatymų leidėjas Marekas Suskis.
Opozicija ir pelno nesiekiančios žiniasklaidos organizacijos nuolat kaltino PiS vyriausybę ribojant žiniasklaidos laisvę ir finansuojant valstybinius leidinius. Organizacijos „Žurnalistai be sienų“ 2020 m. pranešime buvo sakoma, kad neapykantos kalba vis dar yra taisyklė Lenkijos valstybinėje žiniasklaidoje, virtusioje vyriausybės propagandos ruporu.