„Priėmiau sprendimą palikti „X“, – sakė A. Hidalgo Prancūzijos laikraštyje „Le Monde“ paskelbtame straipsnyje. – Pastaraisiais metais „X“ tapo mūsų demokratijų masinio naikinimo ginklu“.
64 metų socialistė, 2022 metais nesėkmingai kandidatavusi prezidento rinkimuose, 2009 metais prisijungė prie tuometinio tviterio ir buvo dažna šios platformos vartotoja.
Ji apkaltino „X“ skatinant „dezinformaciją“, „antisemitizmą ir rasizmą“.
„Pažeidimų sąrašas yra begalinis, – sakė ji. – Ši žiniasklaida tapo didžiuliu pasauliniu kanalizacijos vamzdžiu“.
Nuo tada, kai 2022 metais E. Muskas perėmė tviterio valdymą, nemažai aukšto rango veikėjų pareiškė paliekantys populiarią socialinę platformą, tačiau masinio išėjimo nebuvo.
Keli politikai, įskaitant už vidaus rinką atsakingą Europos Komisijos narį Thierry Bretoną, paskelbė, kad atidaro paskyras konkuruojančiuose tinkluose, tačiau nesitraukia iš „X“.
Paryžiaus miesto paskyra taip pat lieka „X“ platformoje, AFP pranešė mero biuras.
Ir priešingai, kai kurios organizacijos, įskaitant JAV visuomeninio radijo tinklą NPR arba Vokietijos kovos su diskriminacija agentūrą, žengė šį ryžtingą žingsnį – pasitraukti iš „X“.
A. Hidalgo nuolat patirdavo asmeninio pobūdžio išpuolius socialinėje žiniasklaidoje, įskaitant tviterį, taip pat kartais sulaukdavo kritikos dėl švaros ir saugumo trūkumo Paryžiuje.
Pastaruoju metu ji sulaukė aštrių priekaištų dėl spalio mėnesį įvykusios kelionės į Prancūzijos Ramiojo vandenyno teritorijas – Naująją Kaledoniją ir Prancūzijos Polineziją, apie kurią tuo metu nebuvo skelbta ir kurią ji pratęsė dviejų savaičių asmeninėmis atostogomis.