JAV kariuomenė pateikė aštuonis kaltinimus T. Kingui, kuris buvo dislokuotas Pietų Korėjoje, teigiama dokumente, kurį citavo kelios JAV žiniasklaidos priemonės.
Tarp kaltinimų – kitų karių spardymas kojomis ir smūgiavimas, vaikų pornografijos vaizdo įrašo turėjimas, melagingų parodymų davimas ir neteisėtas alkoholio laikymas.
Už dezertyravimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų. Tačiau dokumente nepateikta daugiau jokių detalių apie kaltinimus, teigė JAV žiniasklaida.
Po išgertuvių ir muštynių bare, taip pat pabuvimo Pietų Korėjos kalėjime antros klasės eilinis T. Kingas liepos mėnesį turėjo išskristi atgal į Teksasą.
Tačiau jis, užuot išvykęs į Fort Blisą, į drausmės bylų svarstymą, išėjo iš Seulo oro uosto, prisijungė prie ekskursijos po demilitarizuotąją zoną ir prasmuko pro masyviai įtvirtintą sieną, o kitoje pusėje jį sulaikė komunistinės Šiaurės Korėjos pareigūnai.
Pchenjanas pareiškė, kad T. Kingas perbėgo į Šiaurės Korėją, kad išvengtų „netinkamo elgesio ir rasinės diskriminacijos JAV kariuomenėje“.
Tačiau baigusi tyrimą Šiaurės Korėja rugsėjo mėnesį „nusprendė išsiųsti“ T. Kingą už neteisėtą patekimą į jos teritoriją.
Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh teigė, kad grįžęs į JAV T. Kingas praeis „reintegracijos programą“, per kurią, be kita ko, jam bus atliekami medicininiai patikrinimai ir psichinės sveikatos vertinimai.