Šalies rinkimų komisija šeštadienį vėlai vakare pranešė, kad trečiadienį vykusiuose prezidento ir parlamento rinkimuose 80-metis šalies lyderis surinko šiek tiek mažiau nei 53 proc. balsų, o perspektyviausias opozicijos kandidatas Nelsonas Chamisa gavo 44 proc. balsų.
Buvęs viceprezidentas E. Mnangagva į valdžią atėjo po karinio perversmo 2017–aisiais, kai buvo nuverstas Zimbabvę 1987–2017 m. valdęs diktatorius Robertas Mugabė.
Remiantis preliminariais rezultatais, valdančioji partija „Zanu-PF“ taip pat užsitikrino tvirtą daugumą parlamente.
Po trečiadienį vykusio iš dalies chaotiško balsavimo N. Chamisos partija „Pilietinė pokyčių koalicija“ (CCC) apkaltino vyriausybę sąmoningai manipuliuojant rinkimais.
Rinkimų regionuose stebėtojai tvirtina, kad rinkimai neatitiko visų Zimbabvėje taikomų teisinių reikalavimų.
Penktadienį išplatintoje Pietų Afrikos vystymosi bendrijos (PAVB) rinkimų stebėtojų ataskaitoje teigiama, kad valdančiajai partijai „Zanu-PF“ artimos grupuotės kai kuriose kaimo vietovėse baugino rinkėjus. Tarpvyriausybinė organizacija taip pat kritikavo rinkimų apylinkių vėlavimą pristatyti dokumentus.
Europos Sąjungos rinkimų stebėtojai taip pat pažėrė kritikos rinkimams. Prieš rinkimus buvo nustatyta rimtų pažeidimų: kelios žmogaus teisių organizacijos nurodė, kad buvo bauginami rinkėjai, klastojami rinkėjų sąrašai, o į rinkimų komisiją buvo paskirti „Zanu-PF“ rėmėjai.
Apie 16 mln. gyventojų turinčią šalį jau dešimtmečius krečia ekonominė krizė, sparčiai auga infliacija ir nedarbas.
Zimbabvės rinkimus praeityje temdė smurto atvejai ir įtarimai manipuliavimu.
Buvusią Didžiosios Britanijos koloniją Zimbabvę nuo 1980 m., kai ji tapo nepriklausoma, valdo „Zanu-PF“ partija.