Apie naująjį bandymą buvo pranešta praėjus kelioms dienoms po to, kai Pchenjanas pagrasino numušti JAV šnipinėjimo lėktuvus, pažeidžiančius Šiaurės Korėjos oro erdvę.
Valstybinė žiniasklaida išplatino nuotraukas, kuriose baltą kostiumą dėvintis Kim Jong Unas po trečiadienį atlikto raketos „Hwasong-18“ bandymo entuziastingai ploja. Greta jo buvo matyti jo žmona ir svarbiausi padėjėjai.
Šiaurės Korėja iki tol buvo atlikusi tik vieną šios raketos bandymą, kuris vyko balandį. Per naujausią bandomąjį paleidimą, anot oficialios naujienų agentūros KCNA, sviedinys nuskriejo 1 001 km atstumą ir buvo pakilęs į maksimalų 6 648 km aukštį. Jis esą nusileido Rytų jūroje, kuri dar žinoma kaip Japonijos jūra.
KCNA teigė, kad būta „visą planetą“ sudrebinusio „didžiulio sprogimo“. Agentūra skelbė, kad Kim Jong Unas pažadėjo imtis tolesnių stipresnių karinių priemonių ir tai daryti tol, kol JAV ir Pietų Korėja pakeis savo politiką Šiaurės Korėjos atžvilgiu.
Šalies vadovas kalbėjo apie „nestabilią padėtį“ Korėjos pusiasalyje ir paragino padidinti Šiaurės Korėjos branduolinį arsenalą.
Žinia apie naujojo bandymo patvirtinimą paskelbta ryšiams tarp abiejų Korėjų esant viename žemiausių taškų. Diplomatija stringa, o Kim Jong Unas yra paskelbęs Šiaurės Korėją „negrįžtama“ branduoline valstybe ir paraginęs paspartinti ginkluotės, įskaitant taktinius branduolinius ginklus, kūrimo procesus.
Reaguodamos į tokius Pchenjano žingsnius, Pietų Korėja ir jos sąjungininkės Jungtinės Valstijos pažadėjo, kad Šiaurės Korėja susilauks branduolinio atsako, o dabartinė šalies valdžia žlugs, jei Pchenjanas panaudos branduolinius ginklus.
Seulas naujausią Šiaurės Korėjos raketos bandymą apibūdino kaip „rimtą provokaciją, kenkiančią taikai ir saugumui Korėjos pusiasalyje“. Paleidimą, be kita ko, taip pat pasmerkė JAV ir Jungtinės Tautos (JT).