„Dabar manome, kad mūsų generalinis direktorius Stocktonas Rushas, Šachzada Dawoodas ir jo sūnus Sulemanas Dawoodas, Hamishas Hardingas ir Paulas-Henri Nargeoletas žuvo“, – sakoma bendrovės pareiškime.
„Šie vyrai buvo tikri tyrinėtojai, kuriuos siejo išskirtinė nuotykių dvasia ir gili aistra tyrinėti ir saugoti pasaulio vandenynus.
Mūsų širdys šiuo tragišku metu yra su šiomis penkiomis sielomis ir kiekvienu jų šeimos nariu. Liūdime dėl prarastos gyvybės ir džiaugsmo, kurį jie suteikė visiems, kuriuos pažinojo“, – teigiama pareiškime.
JAV pakrančių apsaugos tarnyba taip pat patvirtino, jog „Titan“ povandeninio laivo įgula žuvo po katastrofiško įvykio.
Pareigūnai teigė, kad keleiviai žuvo dėl gabenusio laivo „katastrofiškos implozijos“ dėl milžiniško spaudimo.
Pirmosios pakrančių apsaugos apygardos vadas kontradmirolas Johnas Maugeris sako, kad nuotoliniu būdu valdomas aparatas „Horizon Arctic“ aptiko „Titan“ povandeninio laivo uodegos kūgį maždaug už 500 metrų nuo „Titaniko“ priekinės dalies.
Kaip skelbia BBC, tarp nuolaužų buvo surastas nusileidimo rėmas ir galinis dangtis priklausęs laivui „Titan“.
Šia informaciją BBC atskleidė nardymo ekspertas Davidas Mearnsas kuris yra ir laivo „Titan“ keleivių draugas.
Povandeninis robotas, vykdantis dingusio povandeninio laivo su penkiais žmonėmis paiešką netoli „Titaniko“ liekanų, aptiko „nuolaužų telkinį“, ketvirtadienį pranešė gelbėtojai.Vėliau pareigūnai nurodė, kad tarp nuolaužų aplink „Titaniką“ iš viso aptiktos penkios pagrindinės povandeninio laivo dalys.
J, Maugeris pažymėjo, kad kol kas per anksti pasakyti, kada įvyko katastrofiškas sprogimas.
„Žinome, kad per pastarąsias 72 valandas ir vėliau, kai vykdėme šią paiešką, sonariniai plūdurai vandenyje buvo beveik nuolat ir neužfiksavome jokių katastrofinių įvykių“, – sakė jis.
Gelbėtojai teigia negalintis patvirtinti, ar JAV pakrančių apsaugos tarnybai pavyks atgauti penkių „Titan“ povandeniniame laive buvusių keleivių kūnus.
„Tai neįtikėtinai negailestinga aplinka“, – teigė pareigūnai.
J. Maugeris taip pat nurodė, kad anksčiau užfiksuotas triukšmas tikriausiai nėra kaip nors susijęs su povandeniniu laivu jūros dugne.
Šiuo metu įvykio vietoje yra devyni laivai, nes bandoma gauti daugiau informacijos apie įvykį.
Keleivių kūnų paieška ir ištraukimas bus tęsiami nepaisant sudėtingos aplinkos, teigė pareigūnas.
„Įvykio vietoje dirba medikai, kiti technikai, o per artimiausias 24 valandas pradėsime demobilizuoti darbuotojus ir laivus iš įvykio vietos“, – pasakojo J. Maugeris.
Jis nurodė, kad nuotolinės operacijos jūros dugne bus tęsiamos nenustatytą laiką.
„Komandos sugebėjo sutelkti didžiulį kiekį įrankių per tikrai nepaprastai trumpą laiką, ypač atsižvelgiant į tai, kad pradėjome be jokio reagavimo plano ar iš anksto parengtų išteklių“, – sakė pareigūnas.
Bendrovės „Pelagic Research Services“ atstovas spaudai CNN patvirtino, kad jos nuotolinio valdymo aparatas, kuris pirmasis pradėjo povandeninio laivo paiešką jūros dugne, rado nuolaužų lauką.
Gelbėjimo operacija
Šiaurės Atlante sudėtinga gelbėjimo operacija, kurios metu buvo bandoma surasti povandeninį laivą su 5 žmonėmis, tęsėsi net keturias dienas.
Paieškos zona išsiplėtė dėl antradienį ir trečiadienį užfiksuotų garsų. Gelbėtojai po vandeniu išgirdo triukšmą – smūgių garsus, tačiau nenustatė, ar juos sukėlė žmogus, ar kiti metaliniai objektai, kurių nemažai yra aplink „Titaniko“ skendimo vietą.
Į beveik 4 kilometrų gylį panirusio Furgono dydžio ekspedicinio povandeninio laivo jie ieškojo kiek mažesnėje nei Aukštaitijos dydžio teritorijoje. Anot JAV pakrančių apsaugos tarnybos, povandeninis laivas „Titanas“ pradėjo leistis sekmadienį 8 val. ryto ir turėjo iškilti į paviršių po septynių valandų.
6,5 metro ilgio ir 10 tonų sveriantis turistinis povandeninis laivas prarado ryšį su savo antvandeniniu laivu praėjus mažiau nei dviem valandoms po kelionės pradžios.