Po to, kai JAV pareigūnas informavo apie šį klausimą per Atstovų Rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto Strateginių pajėgų pakomitečio posėdį, JAV gynybos sekretoriaus padėjėjas kosmoso politikai Johnas Plumbas sakė, kad „labai neramu matyti Rusiją ir Kiniją bendradarbiaujant šiuo klausimu“.
„Negalima apeiti fakto, kad reaktoriuose-daugintojuose gaminamas plutonis, o plutonis skirtas ginklams. Todėl manau, kad [JAV gynybos] departamentas yra susirūpinęs. Žinoma, tai atitinka ir mūsų susirūpinimą dėl Kinijos branduolinių pajėgų plėtros, nes reikia daugiau plutonio, kad atsirastų daugiau ginklų“, – pridūrė J. Plumbas.
Nuo praėjusių metų, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą ir dėl to buvo iš esmės izoliuota nuo Vakarų valstybių, Maskva siekia užmegzti glaudesnius ryšius su Pekinu ir taip pat siekia gauti ginklų.
J. Plumbas sakė, kad Kinija sparčiai plečia ir diversifikuoja savo branduolines pajėgas. Tiek Pekinas, tiek Maskva sutelkė dėmesį į branduolinius ginklus, karybą kosmose ir tolimojo nuotolio smūgius, kad galėtų pasipriešinti JAV ir jos partnerėms, pridūrė jis.