A. Bersetas gynė tradiciškai „labai atsargią ir nuosaikią“ savo šalies poziciją ir šiame kontekste skeptiškai vertino Vokietijos prašymą dėl nenaudojamų „Leopard“ tankų atpirkimo. Nors šiuo metu parlamente svarstoma dėl bendrųjų sąlygų pakeitimo, tačiau esą „dabar ne metas pataisoms, ir mes negalime daryti išimčių“. A. Bersetas Niujorke dalyvavo JT Moterų teisių tarybos posėdyje.
Vokietijos vyriausybė vasario pabaigoje paprašė Šveicarijos leidimo atpirkti nebenaudojamus vokiečių ginkluotės koncerno „Rheinmetall“ tankus „Leopard“. Kadangi Šveicarija dėl savo neutralumo negali tiekti ginklų karo šalims, Berlynas patikino, kad šie tankai nebūtų siunčiami į Ukrainą. Jie užpildytų spragas, atsiradusias Vokietijoje ar NATO ir ES šalyse dėl tankų tiekimo Ukrainai.
Šveicarijos kariuomenė turi 134 eksploatuojamas tankus „Leopard 2“ ir 96, kurie šiuo metu neeksploatuojami. Tankai reguliariai testuojami, tačiau nebuvo modernizuoti.
Diskusijos dėl Šveicarijos neutralumo po Rusijos invazijos į Ukrainą įgavo aktualumo. ES nepriklausanti Alpių šalis prisideda prie Briuselio Rusijai įvestų sankcijų, tačiau dėl savo karinio neutralumo iki šiol laikosi atkakliai.
Parlamente diskutuojamos įvairios iniciatyvos dėl taisyklių švelninimo, tačiau sprendimo tikimasi tik po kelių mėnesių.