Kaip rašo antradienį leidinys „Projekt“, tokių specialių geležinkelio linijų yra mažiausiai trys.
2022 metų rudenį leidinio korespondentas Valdajaus nacionalinio parko teritorijoje aptiko saugomą geležinkelio stotį su sraigtasparnių nusileidimo aikštele netoli Dolgije Borodų kaimo – ši gyvenvietė yra arčiausiai V. Putino mėgstamos rezidencijos.
Trys vietos gyventojai pasakojo, kad stotis ir speciali geležinkelio linija iki jos buvo nutiesta tik valstybės vadovui, o apsaugos darbuotojas nuvijo korespondentą, kai šis mėgino prisiartinti prie saugomos stoties tvoros.
„Anksčiau geležinkelis prie Valdajaus buvo siaubingos būklės, juo buvo galima važiuoti ne didesniu kaip 15–25 km/h greičiu. Pradėjus tiesti geležinkelį į rezidenciją Valdajuje, dalis ruožo, kuriuo turėjo važiuoti V. Putino traukinys, buvo suremontuota, o „nereikalingos“ atkarpos liko neremontuotos“, – sakė leidiniui „Projekt“ buvęs mašinistas, dirbęs maršrute tarp Maskvos ir Sankt Peterburgo ir, anot jo, ne kartą matęs prezidento specialųjį traukinį.
Remiantis palydovinėmis nuotraukomis, galima daryti išvadą, kad stotis ir geležinkelis V. Putinui Valdajuje atsirado 2019 metais.
Sprendžiant iš palydovinių nuotraukų, stotis Novo-Ogariove buvo pastatyta 2015 metais – ji yra už 400 metrų nuo V. Putino rezidencijos Maskvos srityje.
Žemė stočiai tuomečio ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo sprendimu buvo paimta iš privačios nuosavybės Federalinės apsaugos tarnybos reikmėms. Pati stotis skirta nedideliam vagonų skaičiui ir aptverta aukšta tvora, ant kurios kas 10 metrų sumontuotos stebėjimo kameros.
Prie V. Putino rezidencijos „Bočiarov ručej“ Sočyje platforma traukiniui sustoti ir nauja geležinkelio atšaka atsirado apie 2017 metus. Šį objektą taip pat slepia aukšta tvora.
Kaip rašo UNIAN, Rusijos diktatorius V. Putinas nuo plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios vis dažniau naudojasi šarvuotuoju traukiniu.
2022 metų gruodžio pradžioje žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad V. Putinas turi platų slaptų bunkerių tinklą, kuris driekiasi nuo Maskvos iki Uralo.