„Pamiršus istorijos pamokas, baisios tragedijos kartojasi, – sakė V. Putinas. – Tai rodo nusikaltimai prieš civilius gyventojus, etninis valymas ir baudžiamosios akcijos, kurias Ukrainoje organizuoja neonaciai. Būtent prieš šį blogį drąsiai kovoja mūsų kariai.“
V. Putino karinės operacijos šalininkai teigia, kad Ukrainos elgesys su šalyje gyvenančiais rusakalbiais prilygsta nacistinės Vokietijos veiksmams.
Viena iš priežasčių, kodėl V. Putinas pradėjo „specialią karinę operaciją“ Ukrainoje, buvo siekis ją „denacifikuoti“.
Šiuos teiginius ginčija Ukrainos vyriausybė ir šalies žydų bendruomenė.
Sovietų Sąjungos pergalė prieš Adolfo Hitlerio armiją ilgą laiką buvo rusų patriotinio pasididžiavimo simbolis ir nuo pat karinės intervencijos pradžios yra dėmesio centre.
V. Putinas sakė, kad „bandymai peržiūrėti mūsų šalies indėlį į Didžiąją pergalę (prieš A. Hitlerį) iš tikrųjų prilygsta nacizmo nusikaltimų pateisinimui ir sudaro sąlygas atgaivinti jo pražūtingą ideologiją“.
Penktadienį minimos nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijoje veikusios Aušvico–Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 78-osios metinės. Sausio 27-oji taip pat yra tapusi Holokausto aukų atminimo diena.
Aušvico muziejus dėl karo Ukrainoje šiemet nepakvietė Rusijos atstovų į ceremoniją, nors šią mirties stovyklą prieš 78 metus išvadavo Raudonoji armija.
„Po šio konflikto Rusijai prireiks labai daug laiko ir labai gilios savianalizės, kad ji sugrįžtų į civilizuoto pasaulio susibūrimus“, – naujienų agentūrai AFP sakė buvusios koncentracijos stovyklos vietoje esančio muziejaus atstovas Piotras Sawickis.