Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas tai pareiškė kitą dieną po to, kai buvo paskelbta apie pasiektą susitarimą.
Įgyvendinant susitarimą laukia didžiuliai iššūkiai, įskaitant tai, kad visos šalys sudėtų ginklus arba atsitrauktų.
Susitarime teigiama, kad Tigrėjaus pajėgos per 30 dienų nuo pasirašymo dienos trečiadienį bus nuginkluotos, pradedant nuo „lengvųjų ginklų“, o Etiopijos federalinės saugumo pajėgos perims visišką „visų Tigrėjaus regione esančių federalinių objektų, įrenginių ir pagrindinių infrastruktūros objektų, tokių kaip oro uostai ir greitkeliai, kontrolę“.
Galutinis išsamus susitarimas nebuvo paskelbtas, tačiau trumpame bendrame pareiškime, kurį kariaujančios šalys perskaitė trečiadienio vakarą, pažymima „išsami nusiginklavimo programa“ ir „konstitucinės tvarkos atkūrimas“ Tigrėjuje.
Apie netikėtą susitarimą paskelbta praėjus beveik lygiai dvejiems metams nuo konflikto, nusinešusio daug tūkstančių gyvybių ir sukėlusio didelę humanitarinę krizę, pradžios.
Rugpjūčio pabaigoje atsinaujinus kovos veiksmams ir žlugus penkis mėnesius trukusioms paliauboms, intensyvėjo diplomatinės pastangos susodinti premjero Abiy Ahmedo vyriausybę ir Tigrėjaus regiono sukilėlius prie derybų stalo.
Derybos Pretorijoje prasidėjo praėjusios savaitės antradienį ir turėjo trukti iki sekmadienio, bet buvo pratęstos.
Tai buvo pirmas oficialus Etiopijos vyriausybės ir Tigrėjaus liaudies išlaisvinimo fronto (TPLF) dialogas nuo konflikto pradžios.
Slapti kontaktai anksčiau būdavo palaikomi Seišeliuose ir Džibutyje, sakė vienas Vakarų pareigūnas.