Sprendimą turi oficialiai priimti ES valstybės narės.
Iš pradžių Europos Komisija Budapeštui buvo davusi terminą iki spalio 18 dienos atlikti reikiamus pakeitimus, kad gautų 7,5 mlrd. eurų ES finansavimą.
Sparčiai augant infliacijai ir krintant vietinės valiutos – forinto – kursui, Vengrijos ekonomika susiduria su sunkumais, todėl jai reikalinga finansinė ES parama.
Vengrijos vyriausybė, vadovaujama premjero Viktoro Orbano, pristatė 17 priemonių, skirtų spręsti Briuselio iškeltas korupcijos problemas. ES biudžeto komisaras Johannesas Hahnas teigė, kad šių priemonių „iš esmės“ pakanka, jei jos bus tinkamai taikomos.
Pataisos įgalins piliečius teikti skundus teismui dėl įtarimų korupcija, jų pagrindu bus siekiama padidinti teisėkūros proceso skaidrumą. Taip pat bus įsteigta „nepriklausoma institucija“, kuri geriau kontroliuos, kaip naudojamos ES lėšos.
Europos Komisija, įgaliota saugoti ES sutartis ir leisti ES pinigus, balandį prieš Vengriją pradėjo procedūrą, dėl kurios gali būti įšaldytas lėšų išmokėjimas šaliai dėl teisinės valstybės principų pažeidimų.
Komisija nuogąstauja dėl viešųjų pirkimų, t. y. valstybės vykdomų prekių ir paslaugų pirkimų arba projektų vykdymo ES lėšomis, ypač dėl to, kad maždaug pusėje konkursų dalyvavo tik vienas dalyvis.
Kritikai teigia, kad tokių sutarčių sudarymas leido V. Orbano nacionalistinei vyriausybei nukreipti dideles ES pinigų sumas į su politikais susijusių asmenų įmones.
Taip pat nerimaujama dėl prastai veikiančio interesų konfliktų stabdymo ir netinkamo teisinių veiksmų taikymo įtariamo sukčiavimo atvejais.
Rugsėjį ES vykdomoji institucija pasiūlė sustabdyti 7,5 mlrd. eurų finansavimą Vengrijai.