Tai būtų pirmoji Naruhito kelionė į užsienį nuo tada, kai jis 2019-aisiais užėmė Chrizantemų sostą po savo tėvo imperatoriaus Akihito abdikacijos (sosto atsisakymo).
Buvo planuota, kad Naruhito vyks į Jungtinę Karalystę savo pirmojo užsienio vizito po įžengimo į sostą, tačiau dėl COVID-19 pandemijos kelionė buvo atidėta.
Šeštadienį Japonijos visuomeninis transliuotojas NHK, remdamasis neįvardytais šaltiniais, pranešė, kad Imperatoriškųjų rūmų agentūra ir šalies vyriausybė jau pradėjo pasirengimą Naruhito kelionei į Britaniją.
Dienraštis „Mainichi Shimbun“ pažymėjo, kad tai būtų itin retas žingsnis, nes imperatorius, kitaip nei kiti imperatoriškosios šeimos nariai, paprastai nedalyvauja laidotuvėse Japonijoje ir užsienyje.
Pasak žiniasklaidos, imperatoriaus sutuoktinė Masako taip pat dalyvaus Elizabeth II laidotuvėse, jei leis jos būklė.
Naruhito tėvas Akihito kaip sosto įpėdinis 1953 metais dalyvavo Elizabeth II karūnavimo ceremonijoje vietoje savo tėvo, tuometinio imperatoriaus Hirohito.
1975 metais Elizabeth II tapo pirmąja JK monarche, apsilankiusia Japonijoje. Tąsyk ji susitiko su imperatoriumi Hirohito.
Pranešama, kad Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida taip pat svarsto vykti į Elizabeth II laidotuves.
Japonijos imperatorius – Japonijos monarchas ir valstybės vadovas. Jis yra ir Japonijos Imperatoriškosios Šeimos galva. Pagal dabartinę Japonijos konstituciją imperatorius yra „valstybės ir liaudies vienybės simbolis“, simbolinė konstitucinės monarchijos figūra. Istoriškai Japonijos imperatoriai turėjo labai skirtingą vaidmenį – nuo aukščiausio rango dvasininko su simbolinėmis galiomis iki faktinio imperijos valdovo.
Japonijos imperatorius šiuo metu yra vienintelis monarchas pasaulyje, kuris turi imperatoriaus titulą.
Naruhito, įžengęs į sostą 2019 m. gegužės 1 d. yra 126-asis dinastijos valdovas.