„Devyniolika žmonių žuvo, 21 sužeistas ir yra gydomas Ikongo ligoninėje“, – sakoma nacionalinės policijos pranešime. Pirmadienį policijos paskelbtame pranešime žuvusiųjų skaičius siekė 11.
Maždaug 500 peiliais ir mačetėmis ginkluotų protestuotojų „bandė jėga įsiveržti“ į nuovadą, sakė šaudyme dalyvavęs policijos pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.
„Buvo vedamos derybos, bet kaimiečiai neatlyžo“, – naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas telefonu iš Ikongo miesto, esančio už 350 km nuo sostinės Antananaryvo.
Iš pradžių pareigūnai miniai išvaikyti panaudojo ašarines dujas ir šaudė įspėjamuosius šūvius į orą, sakė jis.
Nacionalinės policijos vadovas Andry Rakotondrazaka per spaudos konferenciją pirmadienį sakė, jog tai, kas įvyko, yra „labai liūdnas įvykis. Jo buvo galima išvengti, bet jis įvyko“.
Pasak jo, policija „darė viską, kad išvengtų konfrontacijos“, vedė derybas su minia.
„Tačiau buvo provokacijų... (ir) buvo žmonių su ilgais peiliais ir lazdomis“, – pasakojo policijos vadovas. Anot jo, kai kurie svaidė akmenis į pareigūnus.
„Žandarai panaudojo ašarines dujas. Tačiau jų neužteko miniai sustabdyti. Buvo šaudoma į orą“, – kalbėjo jis.
Tačiau galiausiai pareigūnams „neliko kito pasirinkimo kaip tik griebtis savigynos... ir apriboti žalą šaudant“.
Pasak Ikongo įstatymų leidėjo Jeano-Brunelle's Razafintsiandraofos, vaiko pagrobimas įvyko praėjusią savaitę.
Kerštas
Madagaskare dažnai pasitaiko minios keršto išpuolių.
2017 metų vasarį 800 žmonių minia įsiveržė į Ikongo kalėjimą, ieškodama įtariamojo žmogžudyste, kurį ketino nužudyti.
Miniai įveikus kalėjimo sargybinius, iš įkalinimo įstaigos pabėgo 120 kalinių.
2013 metais kerštaujanti minia gyvus sudegino vieną prancūzą, Prancūzijos ir Italijos pilietybės turintį vyrą ir vietos gyventojų, apkaltintus vaiko nužudymu turistinėje Bė saloje.
Kai kuriose Užsachario Afrikos šalyse albinosai dažnai žudomi, o jų nukirstos kūnų dalys naudojamos kaip turtą ir sėkmę esą nešantys amuletai ar stebuklingi vaistai.
Albinizmas – tai genetiškai paveldima liga, kuriai būdingas pigmento melanino sintezės sutrikimas, dėl kurio odoje, akyse ir plaukuose nėra šio pigmento arba jo kiekis labai mažas. Visame pasaulyje gyvena šimtai tūkstančių albinosų.
Kanadoje įsikūrusi nevyriausybinė labdaros organizacija „Under The Same Sun“ registruoja tokio smurto atvejus visoje Afrikoje.
Jos duomenimis, daugiausia tokių atvejų pasitaiko Burundyje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Malavyje, Mozambike ir Tanzanijoje.
Madagaskaro valstybė Indijos vandenyno vakaruose yra viena neturtingiausių pasaulyje.