„Kategoriškai neigiame“ bet kokius ryšius su išpuoliu ir „niekas neturi teisės kaltinti Irano Islamo Respublikos“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Nasseras Kanani, pirmą kartą Teherano vardu oficialiai reaguodamas į penktadienį įvykdytą ataką peiliu.
„Kalbant apie šį išpuolį, nemanome, kad kas nors kitas, išskyrus Salmaną Rushdie ir jo šalininkus, yra vertas kaltės ir net pasmerkimo“, – kalbėjo URM atstovas per kassavaitinę spaudos konferenciją Teherane.
„Įžeisdamas šventus islamo aspektus ir peržengdamas daugiau kaip pusantro milijardo musulmonų ir visų dieviškųjų religijų išpažinėjų raudonąsias linijas, Salmanas Rushdie užsitraukė žmonių pyktį ir įniršį“, – pridūrė jis.
75 metų autorius, penktadienį užpultas per literatūrinį renginį Niujorko valstijoje, sunkiai nukentėjo ir buvo prijungtas prie dirbtinio kvėpavimo aparato. Sekmadienį rašytojo agentas pranešė, kad jis pradėjo ilgą „sveikimo kelią“.
S. Rushdie ne vienerius metus buvo saugomas policijos, Irano lyderiams paraginus nužudyti pripažinimą pelniusį rašytoją dėl islamo ir pranašo Mohammedo vaizdavimo romane.
Įtariamą užpuoliką, 24 metų Hadi Matarą iš Naujojo Džersio, darbuotojai ir renginio žiūrovai pargriovė ant žemės, o paskui jį sulaikė policija.
Vėliau pasikėsinimu nužudyti kaltinamas H. Mataras stojo prieš teismą ir padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą.
1989 metais tuometis Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ruhollah Khomeini paskelbė fatvą, kuria paragino musulmonus nužudyti S. Rushdie, teigdamas, kad jo 1988 metų romanas „Šėtoniškos eilės“ (The Satanic Verses) įžeidžia islamą.
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį pareiškė, kad iraniečių valstybinė žiniasklaida „piktdžiugiavo“ dėl šio išpuolio ir tokią reakciją pavadino „niekinga“.