Niūri riba peržengta Kijevui paskelbus, kad Rusija kontroliuoja penktadalį Ukrainos teritorijos, įskaitant 2014 metais užimtus Krymą bei Donbaso dalis.
Žlugus Kremliaus planams greitai užimti Ukrainos sostinę, Rusijos prezidento Vladimiro Putino kariuomenė sutelkė dėmesį į Rytų Ukrainos užėmimą. Dėl to nuogąstaujama, kad karas gali užsitęsti.
Norėdamos išvengti didelių personalo nuostolių, Ukrainos pajėgos atsitraukė iš Luhansko srities, kurios beveik visą teritoriją pradėjo kontroliuoti rusų okupantai.
Mariupolio okupacinė valdžia ir toliau vilkina humanitarinę pagalbą, siekdama priversti civilius bendradarbiauti su okupacine administracija ir dirbti jos labui. Taip pat dėl ukrainiečių kolaborantų trūkumo, Rusijos okupacinė valdžia įsiveža rusus dirbti į okupuotas teritorijas.
Dėl greitai besikeičiančių Rusijos planų, manoma, kad okupacinės pajėgos greičiausiai paankstins „referendumų“ dėl aneksijos datą okupuotoje Ukrainoje. Tikėtina, kad Ukrainoje veikiantys partizanai taikosi į okupacinę valdžią ir kolaborantus, bandydami sabotuoti planuojamus referendumus dėl okupuotų teritorijų atsiskyrimo nuo Ukrainos.
Ukrainos kampanija, kuria siekiama susigrąžinti okupuotą Chersono regioną, „įgauna vis didesnį pagreitį“. Vakarų ekspertai patvirtino, kad Ukrainiečiai sunaikino paskutinį veikiantį tiltą, kuriuo Rusijos pajėgos gabeno karinę techniką Chersono srityje.
Tai labiausiai į rytus nuo Chersono miesto nutolęs tiltas, esantis šalia Kakhovos hidroelektrinės. Pasak ekspertų, tai itin apsunkins rusų judėjimą okupuotomis teritorijomis šalia Krymo pusiasalio.
Tai, kas dabar vyksta Ukrainoje, sekite kartu su portalu lrytas.lt