Policija vis dar ieško šaulio.
Policijos vadovas Chrisas O'Neillas paskelbė, kad įtariamasis vis dar ieškomas. Įtariamąjį šaulys – 18–20 metų baltaodis vyras, vilkėjęs baltus arba mėlynus marškinėlius.
Praėjus valandai po šaudynių policija tvirtino, kad įvykį dar laiko „aktyviu“.
Ch.O'Neillas pranešė, kad pareigūnams pavyko rasti ginklą, kuriuo buvo šaudoma į žmones. Apie ginklą daugiau informacijos neatskleidžiama, tačiau pareigūnas pabrėžė, kad veikiausiai šaulys „šaudė nuo stogo“.
Policija mano, kad šaulys buvo vienas.
Pabrėžiama, kad vis dar ieškomas šaulys yra „ginkluotas ir pavojingas“. Panašu, kad jis savo aukų nesirinko – šaudė į atsitiktinius šventės dalyvius.
Įtariama, kad šaulys ugnį atidengė nuo netoliese esančios parduotuvės stogo. Policija pabrėžė, kad jis naudojosi didelės galios ginklu.
Vyras šaudyti pradėjo praėjus vos porai minučių nuo parado pradžios. Parade turėjo pasirodyti įspūdingi oro balionai, žygiuoti orkestrai, įvairios trupės.
Hailand Parko pareigūnai paskelbė, kad dėl incidento buvo atšaukti visi liepos 4-osios šventiniai renginiai.
Praėjus porai valandų po šaudynių Federalinė aviacijos administracija uždraudė skraidyti virš Hailand Parko.
JAV šaudynės per metus nusineša apie 40 tūkstančių gyvybių
Renginyje dalyvavęs JAV Atstovų Rūmų narys Bradas Schneideris socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad „Hailand Parke per Nepriklausomybės dienos paradą šaulys ėmė šaudyti“.
„Girdžiu apie žuvusius ir sužeistus žmones. Užuojauta šeimoms ir artimiesiems, meldžiuosi už sužeistuosius ir savo bendruomenę“, – rašė jis ir pridūrė: „Gana!“
Nevyriausybinės organizacijos „Gun Violence Archive“ duomenimis, Jungtinėse Valstijose smurtas, susijęs su šaunamaisiais ginklais, kasmet pareikalauja apie 40 tūkst. gyvybių. Šis skaičius apima ir nusišovusius asmenis.
Diskusijos ginklų kontrolės klausimu, kuris šalyje kelia daug nesutarimų, vėl įsiplieskė po gegužę įvykusių dvejų šaudynių: Niujorko valstijoje gyvybių neteko 10 juodaodžių prekybos centro pirkėjų, o Teksaso pradinėje mokykloje nužudytas 21 žmogus, daugiausia maži vaikai.
Po šių incidentų Kongresas pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius priėmė svarbų įstatymą dėl ginklų saugumo. Birželio pabaigoje prezidentas Joe Bidenas pasirašė šį įstatymą, sakydamas, kad nors jis ir neatitinka to, ko iš tikrųjų reikia, jis vis tiek išgelbės gyvybių.