„20 (badavimo) dieną aš baigiu bado streiką, – parašė jis socialiniame tinkle „Facebook“. – Dabar mums reikia visų mūsų gebėjimų, sveikatos, susitelkimo ir jėgų.“
54 metų provakarietiškas reformatorius sakė, kad šį sprendimą priėmė po kartvelų, kovojančių prieš Rusijos kariuomenę Ukrainoje, ir „Ukrainos aukštosios kariuomenės vadovybės atstovų, su kuriais aš nuolat palaikau ryšį“, kreipimosi.
M. Saakašvilis, kuriam 2017 metais buvo suteikta Ukrainos pilietybė, aktyviai dalyvavo šios šalies politiniame gyvenime, kai 2013 metais baigė antrą prezidento kadenciją Sakartvele.
2020 metais Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė M. Saakašvilį savo vyriausiuoju patarėju reformų klausimais. Anksčiau jis dirbo Ukrainos strategiškai svarbaus Odesos regiono gubernatoriumi.
„Rusijos imperija miršta mano mylimo Kyjivo apylinkėse, didvyriškai ukrainiečių tautai ir jos vyriausiajam vadui Volodymyrui Zelenskiui laimint šį epochos karą“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė M. Saakašvilis.
„Šioje situacijoje mums reikia būti vieningiems ir pasiruošusiems tiesos akimirkai“, – pridūrė jis.
M. Saakašvilis yra išgyvenęs Rusijos ginkluotą įsiveržimą į Sakartvelo teritoriją 2008 metais.
Laimėjusi šį trumpą karą Rusija oficialiai nepriklausomomis valstybėmis pripažino Pietų Osetiją ir kitą nuo Sakartvelo atskilusią sritį Abchaziją, užsitikrindama šių abiejų Sakartvelo teritorijų, kuriose Maskva turi dvi karines bazes, kontrolę.
Kai kurie kartvelai M. Saakašvilį lygina su V. Zelenskiu – jie abu atmetė Vakarų pasiūlymą juos evakuoti prasidėjus Rusijos atakoms.
M. Saakašvilis, kuris dabar yra Ukrainos pilietis, slapta atvyko į Sakartvelą pernai rudenį prieš vietos valdžios rinkimus ir iškart buvo suimtas.
2004–2013 metais prezidento pareigas ėjęs M. Saakašvilis, protestuodamas prieš baudžiamąjį persekiojimą, kalėjime badavo 50 dienų. Bado streiką jis nutraukė, kai buvo pervežtas į karinę ligoninę Gorio mieste, gydytojams perspėjus, kad jis gali greitai mirti.
„Amnesty International“ elgesį su M. Saakašviliu yra pavadinusi „ne tiesiog atrankiniu teisingumu, bet akivaizdžiu politiniu kerštu“.