K. Ali ir E. Abdel-Fattah draugai internete paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip ji išleidžiama iš kalėjimo.
2008 metais E. Abdel-Fattah feisbuke sukūrė „Balandžio 6-osios“ puslapį, palaikiusį streikuojančius darbuotojus ir raginusį imtis politinių reformų. Tai įvyko šalyje prasidėjus masiniams protestams, pasibaigusiems prezidento Hosni Mubarako nuvertimu 2011-aisiais.
2019-ųjų spalį 43-ejų žurnalistė buvo suimta ir apkaltinta „melagingų žinių skleidimu“ ir „bendradarbiavimu su teroristine grupuote“.
Jos sulaikymą pasmerkė tarptautinė bendruomenė, o JAV pavadino „skandalingu“.
E. Abdel-Fattah, kuri kalėjo ir H. Mubarako prezidentavimo laikais, į laisvę išėjo praėjus kelioms valandoms po netikėto prokuratūros sprendimo ją paleisti.
Ji nepritarė Musulmonų brolijai, kai ši 2012-aisiais perėmė valdžią Egipte, ir palaikė 2013-ųjų protestus, po kurių buvo nuverstas islamiškų pažiūrų prezidentas Mohamedas Morsi.
Egipto įstatymai leidžia pratęsti kardomąjį kalinimą iki dvejų metų.
Pasak advokatų, šeštadienio vakarą prokuratūra taip pat nusprendė paleisti Liaudies aljanso lyderį Abdel Nasserą Ismailą. Jis buvo suimtas 2019-ųjų rugsėjį už „dalyvavimą teroristinėje grupuotėje“.
Į laisvę taip pat išėjo Egipto žurnalistas ir opozicijos veikėjas Gamalas El Gammalas, kuris buvo suimtas vasarį, kai grįžo iš Turkijos.
Jungtinės Valstijos šią savaitę įspėjo Egiptą nepersekioti žmogaus teisių gynėjų. Anot Vašingtono, šis klausimas bus vienas iš veiksnių parduodant ginklus sąjungininkei.
2014-aisiais Egipto prezidentu tapęs buvęs kariuomenės vadas Abdel Fattahas al Sisi ėmėsi represijų prieš kitaminčius.