Nei vieno taško šalis nesurinko ir 2003 metais, kai jai atstovavo liūdnai pagarsėjusi daina „Cry baby“. Nors anksčiau Jungtinė Karalystė buvo sėkminga konkurso dalyvė ir penkis kartus – nugalėtoja. Visgi, pastaruosius du dešimtmečius sėkmė nusisuko ir šalis jau tris kartus turėjo tenkintis pačia paskutine vieta.
Šiemet britai buvo vieninteliai, negavę nei vieno taško nei iš komisijos, nei žiūrovų balsų.
Pasigirsta kalbų, kad tokį rezultatą nulėmė Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos – ši „Eurovizija“ buvo pirmojo po „Brexit“. Situaciją aštrina ir faktas, kad šalis yra viena iš penkių pagrindinių dainų konkurso finansuotojų.
Tačiau kas yra tas žmogus, kurio daina pateko į Europos teismą ir politinių poteksčių verpetą?
Siuntė atstovauti šalį antrus metus iš eilės
Jamesas Newmanas buvo išrinktas atstovauti Jungtinę Karalystę ir pernai su daina „My last breath“, tačiau konkursas dėl pandemijos buvo atšauktas. Kaip ir mūsiškiai „The Roop“, atlikėjas gavo antrą šansą, šįkart jau su pozityvia ir nuotaikinga daina „Embers“.
J.Newmanas yra „Brit Award“ apdovanojimų nugalėtojas, „Grammy“ nominuotas dainų kūrėjas, dirbęs su tokiomis žvaigždėmis, kaip „Rudimental“, Edu Sheeranu ir Calvinu Harris.
2013 metais jo daina „Waiting All Night“, atliekama „Rudimental“ and Ella Eyre, iškovojo britų metų singlo apdovanojimą.
Matyt visa dainininko šeima turi talentą muzikai, nes jaunesnysis Jameso brolis yra garsus atlikėjas Johnas Newmanas, geriausiai žinomas dėl savo hito „Love Me Again“.
Kai kurie klausytojai jau gimtinėje kritikavo J.Newmaną. Nepaisant to, tokio triuškinančio pralaimėjimo turbūt nesitikėjo niekas.
Išgirdęs rezultatus atlikėjas narsiai šypsojosi ir sutiko žinią šokinėdamas iš džiaugsmo.
„Eurovizijos“ komentatorius Grahamas Nortonas kalbėjo: „Bandžiau įžvelgti tame kažką pozityvaus, tačiau man buvo labai gaila Jameso. Tą naktį arenoje buvo labai daug nusivylusių žmonių, tačiau visi buvo susijaudinę dėl galimybės dalyvauti „Eurovizijoje“.“
Parengta pagal „Wales Online“, „Aussievision“ ir „BBC“ inf.