Vietos gydytojai teigia, kad simptomai, pasireiškią nuo viruso mirusiems vaikams, kitokie nei įprastai. Be to, jaunas organizmas net kelis mėnesius bando kovoti su COVID-19, tačiau galiausiai pasiduoda.
Vienas žymiausių simptomų, kuriuos jautė nuo viruso mirę vaikai – prarastas apetitas.
Ilgainiui vaikams pasireiškia daugiasisteminis uždegiminis sindromas. Ekspertai teigia, kad šis sindromas pasireiškia tik po šešių savaičių nuo susirgimo.
Tiesa, medikai teigia, kad labiau palaužiami tie vaikai, kurie serga ir gretutinėmis ligomis ar turi kitų sveikatos problemų. Vis dėlt naujoji atmaina – „Brazilijos variantas“ – yra užkrečiamesnė koronaviruso mutacija, Amazonės regione atsiradusi praėjusių metų pabaigoje. Ji kelia nerimą, kad pandemija gali iš naujo įsiplieksti, todėl kelios šalys sustabdė skrydžius į ir iš Brazilijos.
Daug nežinomųjų
Braziliškoji atmaina (P1) vis dar slepia daug nežinomųjų. Vis dėlto aiškūs du dalykai: jis yra užkrečiamesnis už pradinę koronaviruso atmainą ir gali pakartotinai užkrėsti žmones, persirgusius įprastu SARS-CoV-2 štamu, rašo „Science Alert“.
„Baimė yra pagrįsta. P1 yra labiau užkrečiamas variantas, ir jis greitai išplito visoje Brazilijoje, kuri yra milžiniška šalis. Šiuo metu Brazilijoje pandemija yra nekontroliuojama“, – sako Brazilijos Mokslo klausimų instituto mikrobiologė Natalia Pasternak.
Praėjusį mėnesį COVID-19 Brazilijoje nusinešė 66 500 gyvybių – tai yra daugiau nei dvigubai daugiau nei per lig tol mirtingiausią liepos mėnesį. Kadangi dabar Brazilijos aukų skaičius siekia 358 000, jis nusileidžia tik JAV – ir ekspertai spėja, kad balandžio mėnuo bus dar blogesnis. Neaišku, kokiu mastu būtent P1 įtakojo gausų mirusiųjų skaičių.
Ekspertai įtaria, kad štamas yra virulentiškesnis nei pradinis koronaviruso variantas – tačiau pripažįsta, kad reikia dar daugiau tyrimų.
Viena gera naujiena: preliminarūs tyrimai rodo, kad Kinijos sukurti „CoronaVac“ (plačiausiai Brazilijoje naudojama COVID-19 vakcina), o taip pat „Pfizer“/“BioNTech“ ir „AstraZeneca“ vakcinos bent jau iš dalies yra veiksmingos prieš šį variantą.
Parengta pagal BBC ir „Science Alert“ inf.