Pasirengimo skrydžiams programose dalyvaujantys kandidatai per mėnesį gaus iki 300 tūkst. rublių (apie 3300 eurų), o turintys skrydžių į kosmosą patirties – 500 tūkst. rublių (apie 5500 eurų).
„Kandidatų uždarbis augs 70 proc., skraidžiusių – 50 proc.“, – aiškino „Roskosmos“ atstovas Vladimiras Matveičiukas.
Prieš kurį laiką Rusijos kosmonautas Sergejus Kud-Sverčkovas kalbėjo, kad kandidatai patekti į kosmonautų būrį per mėnesį gauna iki 100 tūkst. rublių (1100 eurų), o pabuvoję kosmose – 200 tūkst. rublių (2200 eurų).
Beje, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje dabar yra 1352 eurai.
Balandžio 12-ąją Rusijoje buvo minima 60 metų sukaktis nuo pirmojo žmogaus skrydžio į orbitą, kurį 1961-aisiais atliko Jurijus Gagarinas.
Per šį jubiliejų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė memoriale šalies pietuose prie Engelso miesto, pastatytame vietoje, kur tada 27-erių J.Gagarinas nusileido po 108 min. trukusio skrydžio aplink Žemę.
V. Putinas nurodė vyriausybei peržiūrėti svarbiausius projektus ir suformuoti naują kosmoso plėtros strategiją artimiausiam dešimtmečiui.
Rusijos kosmoso pramonė pastaraisiais metais susiduria su daugeliu sunkumų: nuo korupcijos skandalų iki erdvėlaivio praradimo ir nutraukto skrydžio per pilotuojamą misiją 2018-aisiais.
Senstančios raketos „Sojuz“ leidžia Maskvai neprarasti aktualumo šiuolaikinėje kosmoso pramonėje, bet šaliai nesiseka kurti naujų technologijų ir neatsilikti nuo kitų svarbių žaidėjų.
Stiprus smūgis Rusijai buvo suduotas pernai, kuomet ji neteko savo pilotuojamų skrydžių į TKS monopolijos: JAV milijardieriaus Elono Musko bendrovės „Space X“ sukurtos daugkartinio naudojimo raketos sėkmingai susijungė su kosmoso stotimi ir nugabeno į ją NASA astronautus.