Pažangos nebuvo nuo rugsėjo, kai Europos Komisija (EK) pasiūlė imtis reformos, humanitarinę pagalbą teikiančios grupės teigė pranešime.
Nuo rugsėjo iki metų pabaigos 10-yje ES valstybių buvo perskirstyta ne daugiau nei 2 050 pabėgėlių, vietoj žadėtų 5 100.
Nors kitos 2016 m. pasirašytame ES ir Turkijos susitarime įtvirtintos priemonės buvo nedelsiant įgyvendintos, pavyzdžiui, Graikijos salose įkurti priėmimo centrai, vis dar nesutariama dėl žmonių, kuriems bus suteiktas prieglobstis ES, paskirstymo, teigiama pranešime.
ES taip pat raginama užtikrinti padorias gyvenimo sąlygas pabėgėlių stovyklose, kurios pagal susitarimą yra įkurtos kaip laikinos ir nėra pritaikytos ilgalaikiam gyvenimui.
Po gaisro Morijos stovykloje pastatyta stovykla Lesbo saloje neatitinka minimalių reikalavimų, teigiama pranešime. Pabrėžiama ir tai, kad Graikijai tenka didžiausia našta, susijusi su atvykimu į ES.
Vien per pirmus devynis 2020 m. mėnesius buvo priimta maždaug 27 tūkst. prieglobsčio ieškotojų paraiškų, nuo 2016 m. jų užfiksuota daugiau nei 73 tūkst.
Dauguma šių pabėgėlių šiuo metu yra įstrigę Graikijoje, pastaroji neturi nei lėšų, nei tinkamos strategijos jiems integruoti.
ES šalys dėl migrantų nesutaria jau daugelį metų. Pietinės valstybės, tokios kaip Italija ar Graikija, kur atvyksta daug pabėgėlių, reikalauja, kad kitos šalys priimtų tam tikrą dalį migrantų.
Vengrija ir Čekija, pavyzdžiui, griežtai atsisako laikytis įsipareigojimų ir priimti migrantus.