Tiesa, buvo numatyta, kad lėktuvas leisis Vnukovo oro uoste, tačiau dėl neaiškių priežasčių jis buvo nukreiptas. Maža to, Vnukovo oro uostas, kuriame A.Navalno laukė šimtai bendražygių, buvo uždarytas, artimiausiu metu nebebus priimami jokie atvykstantys lėktuvai.
„Čia mano namai, aš nebijau. Tai laimingiausia diena per pastaruosius mėnesius, net nedvejojau apie kitą variantą, norėjau grįžti, – sugrįžęs sakė A. Navalnas. – Šioje kvailių karalystėje daromi kvaili sprendimai, o žmonės yra bauginami“.
Politikas kritikavo valdžios institucijas dėl lėktuvo nukreipimo ir dėl to, kad pastatė „žmones į pavojų“.
Vis dėlto prie pasų kontrolės punkto A. Navalnas buvo sulaikytas, o priežastys nebuvo paaiškintos.
Jo advokatei Olgai Michailovai nebuvo leidžiama eiti kartu su juo, nes ji neva „prieš sekundę kirto sieną“.
Kiek vėliau Federalinė Rusijos kalėjimų tarnyba patvirtino, kad A. Navalnas išties buvo sulaikytas dėl jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygų pažeidimo. Jis liks suimtas iki teismo posėdžio.
A.Navalno žmona Julija saugiai išėjo iš Šeremetjevo oro uosto, atsakė į kelis žurnalistų klausimus ir išvažiavo.
Vnukovo oro uoste, kuriame turėjo leistis A.Navalnas, įvyko susirėmimas tarp minios, atėjusios palaikyti opozicionierių, ir vietos pareigūnų. Pranešama, kad mažiausiai 55 žmonės buvo suiimti.
Skrido iš Berlyno
„Berniuk, atnešk mums degtinės. Mes skrendame namo“, – A. Navalno „Instagram“ paskyroje prieš išskrendant publikuotame vaizdo įraše sako J. Navalnaja.
Tai žodžiai iš kultinio rusiško filmo „Brolis-2“, kai pagrindinis herojus su jam padėjusia pinigus atgauti mergina sėdasi į lėktuvą, skrendantį iš JAV į Maskvą ir paprašo stiuardo degtinės. Pastarasis aiškino, kad kol lėktuvas nepakilo, jis neaptarnaus, tuomet ir nuskambėjo garsioji frazė: „Berniuk, mums degtinės atnešk... Mes namo skrendame“.
Rusijos policija dar iki A.Navalno nusileidimo sulaikė keturis artimus jo bendražygius Maskvos oro uoste, kur jie ruošėsi pasitikti iš Vokietijos grįžtančio politiko, pranešė vienas iš jo sąjungininkų.
A.Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo vadovas Ivanas Ždanovas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad viena iš sulaikytųjų yra artima Kremliaus kritiko bendražygė Liubov Sobol.
Vietos žurnalistų nufilmuotoje medžiagoje matyti, kaip policija ją ir kitus išveda policija.
Į Vnukovo oro uostą atvykusi riaušių policija taip pat bando išvaryti kai kuriuos žurnalistus ir A.Navalno palaikytojus.
„Ačiū visiems, kurie atvyko palaikyti tėčio į Vnukovo! Tai daug reiškia“, – tviteryje rašė A.Navalno dukra Daša Navalnaja.
44 metų Rusijos opozicijos lyderis sekmadienį vakare sugrįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur buvo kelis mėnesius gydomas po mėginimo jį nunuodyti.
A.Navalno teigimu, šis mėginimas buvo surengtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu. Politikas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o vėliau buvo nuskraidintas medicininiu lėktuvu į Berlyną.
Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Kremlius neigia kaip nors prisidėjęs prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.
Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) sako, kad atvykusiam į Maskvą A.Navalnui gali grėsti kalėjimas už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.
Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.
Jau maždaug dešimtmetį Rusijos protesto judėjimo veidu laikomas A.Navalnas išgarsėjo kaip kovos su korupcija tinklaraštininkas ir antivyriausybinių mitingų organizatorius.
Maskva pasigedo „esmės“ Vokietijos perduotoje A.Navalno bylos medžiagoje
Maskva gavo iš Vokietijos rusų opozicionieriaus A Navalno apnuodijimo bylos medžiagą, bet pasigedo joje esmingų atsakymų, sekmadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų atstovė Marija Zacharova.
„Mačiau antraščių, kad Vokietija atsakė į visus Rusijos klausimus, paskambino mūsų ekspertams, atsakingiems už šią sritį. Jie sako: na, žinoma, gavome atsakymą iš Vokietijos atstovų, bet problema ta, kad, kaip visuomet, jame nebuvo jokios esmės, kalbant apie užduodamus klausimus. Tai pat minimas kliento nesutikimas išsamiai komentuoti šį klausimą. Klasika“, – televizijai „Rossija 1“ sakė M.Zacharova.
Berlynas šeštadienį informavo, kad vokiečių pareigūnai perdavė Rusijai pokalbių su Kremliaus kritiku A.Navalnu medžiagą, atsakydama į Maskvos prašymą suteikti teisinę pagalbą jai atliekant tyrimą dėl šio opozicionieriaus apnuodijimo.
A.Navalnas rugpjūčio pabaigoje buvo išskraidintas gydyti į Berlyną, kai blokai pasijuto ir neteko sąmonės lėktuve, skridusiame iš Sibiro į Maskvą.
Vakarų šalių atlikti tyrimai parodė, kad A.Navalnas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.