Tikrąją situaciją Pekinas nuslėpė: užsikrėtimų COVID-19 skaičiai Uhane – beveik 10 kartų didesni

2020 m. gruodžio 29 d. 17:00
Lrytas.lt
87 tūkst. COVID-19 atvejų ir 4634 mirtys – tokie užsikrėtimų ir mirčių skaičiai anot koronaviruso statistiką renkančio portalo worldometers.info nuo pandemijos pradžios buvo užfiksuoti Kinijoje. Tuo tarpu Lietuvoje atvejų skaičius jau siekia 134 tūkst. Daugeliui žmonių šios pandemijos metu liko klausimas, ar Kinija sąžiningai praneša informaciją apie užsikrėtimų skaičių? Naujausias tyrimas parodė, kad situacija naujojo koronaviruso kilmės šalyje gali būti visiškai kitokia.
Daugiau nuotraukų (4)
Žinoma, itin griežtos karantino sąlygos Kinijai padėjo suvaldyti pandemiją. Žmonės namuose buvo užbarikaduojami. Dešimtys milijonų kinų iki vyriausybei pavyko suvaldyti pandemiją gyveno griežto karantino sąlygomis. Tačiau ar tikrai užsikrėtusiųjų skaičius buvo toks mažas?
Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, beveik pusė milijono žmonių vien Uhane galėjo užsikrėsti COVID-19. Tai yra beveik 10 kartų didesnis skaičius už tą, kurį skelbia oficialūs šalies statistikos puslapiai, skelbia CNN.
CDC ištyrė 34 tūkst. žmonių Uhane (Hubėjaus provincijos centre, kur ir kilo pandemija), Pekine, Šanchajuje ir Guangdongo, Dziangsu, Sičuano bei Liaoningo provincijose. Buvo siekiama išsiaiškinti, kokia žmonių dalis susidūrė su virusu.
Antikūnai COVID-19 virusui buvo rasti 4,43 proc. Uhano gyventojų tarpe. Šiame metropolyje gyvena 11 mln. žmonių. Tačiau pagal oficialius duomenis, sekmadienį Uhane buvo užfiksuota tik 50354 COVID-19 atvejai.
CDC tvirtina, kad tyrimas buvo atliktas praėjus mėnesiui po to, kai Kinija suvaldė pirmąją COVID-19 pandemijos bangą. Tyrimas parodė, kad tik 0,44 proc. kitų Hubėjaus provincijos gyventojų organizmuose buvo rasta COVID-19 antikūnų.
Iš 12 tūkst. už provincijos ribų tirtų asmenų tik 2 iš jų turėjo COVID-19 antikūnų.
CDC tyrimo rezultatus socialiniuose tinkluose paskelbė pirmadienį. Įraše nebuvo paminėta ar tyrimo rezultatai yra išspausdinti kokiame nors moksliniame žurnale.
Tyrimo autoriai norėjo parodyti tai, kad chaoso metu nebuvo pranešta apie visus ligos atvejus. Primenama ir tai, kad dalis asimptominių atvejų išvis nebuvo įtraukti į statistiką.
Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad ne visus atvejus pavyksta aptikti ir kitose šalyse. Pavyzdžiui Niujorko valstijos sveikatos departamentas skelbė, kad kovo pabaigoje COVID-19 prasirgę buvo vienas iš septynių valstijos gyventojų – apie 10 kartų daugiau nei buvo skelbiama.
Ekspertai atkreipia dėmesį, kad Kinijos valdžios pastangos neleisti virusui išplisti šalies viduje yra pavyzdinės – tai rodo mažas kiekis žmonių, kurių organizmuose buvo aptikti antikūnai.
Uhanas nuo aplinkinio pasaulio atkirstas buvo sausio 23 dieną. Buvo nutraukti visi skrydžiai, traukiniai, autobusai, o greitkelius blokavo pareigūnai.
Miesto viduje taip pat galiojo griežtos taisyklės. Du mėnesius žmonės negalėjo išeiti iš namų net nusipirkti maisto.
Dabar Kinijoje kasdien pranešama vos apie kelias dešimtis naujų COVID-19 atvejų. Tokiais skaičiais greičiausiai galima tikėti. Vos aptikus naują užsikrėtimo atvejį šalyje yra griežtai izoliuojami visi to žmogaus kontaktai, o ištisi rajonai ar miestai masiškai patikrinami, ar nėra užsikrėtę. Tačiau į klausimą, ar pačioje pradžioje užsikrėtimų skaičiai nebuvo klastojami, Kinijos vyriausybė greičiausiai niekada neatsakys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.