Be to, 4-8 klasių mokiniai pereis prie nuotolinio mokymo, o 8-16 metų paaugliai nuo aštuntos iki šešioliktos valandos negalės vieni išeiti iš namų.
Asmenys virš septyniasdešimties metų yra raginami neišeiti iš namų, jiems įvairią pagalbą tieks lankantys kareiviai bei savanoriai. Pastaraisiais yra raginami tapti visi sveiki piliečiai – jiems tereikia prisijungti prie programos pavadinimu „Senjorų korpusas“.
Premjeras paragino tautiečius į telefonus parsisiųsti specialią programėlę, rūpestingai dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas, vėdinti patalpas, elgtis atsargiai lapkričio pirmą dieną lankant mirusiųjų kapus.
Jei situacija nepagerės, M.Morawieckis pažadėjo pratęsti šiuos suvaržymus ilgesniam laikui.
Sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis pranešė, jog „pildosi patys juodžiausi scenarijai“, kuriais buvo prognozuojama, jog kasdien gali susirgti penkiolika tūkstančių žmonių.
Baiminamasi dar didesnių skaičių
Penktadienį ministras pranešė apie naują paros susirgimų antirekordą – susirgo 13 632 asmenys, o 153 mirė.
Anot ministro, jeigu epidemijos nepavyks sustabdyti, kitą savaitę per dieną gali susirgti net 20-25 tūkst. žmonių. Jis patikino, jog vyriausybės nurodymu šešiolikos regionų stadionuose ir parodų salėse yra statomos laikinos ligoninės, todėl netrukus atsiras 30 tūkst. vietų sunkiausiai sergantiems ligoniams.
Tai – tris kartus daugiau nei dabar vietų tokiems ligoniams yra.
Ketvirtadienio vakare Seimas priėmė specialų įstatymą, visuotinai pavadintą „Gerasis samarietis“. Įstatymu didinamas atlygis medikams, dirbantiems su koronavirusu sergančiais asmenimis. Susirgusiems medikams bus garantuojamas šimtaprocentinis atlyginimas.
Be to, bus supaprastinta tvarka leidžiama įdarbinti medikus, išsilavinimą įgijusius ne ES šalyse. Medikai taip pat bus atleisti nuo baudžiamos atsakomybės už klaidas gydant nuo koronaviruso.
Ankstesni ribojimai buvo kritikuojami
Nuo šiol taip pat yra leidžiama neaptarnauti asmenų, nedėvinčių veido kaukių, bei įteisinamos baudos už kovai su koronavirusu įvestų nurodymų ir draudimų nepaisymą.
Per pirmą pandemijos bangą pavasarį Lenkija buvo įvedusi dar griežtesnius draudimus – asmenys iki aštuoniolikos metų į lauką negalėjo vieni išeiti visą parą. Be to, buvo draudžiama vaikščioti miškuose, parkuose, paupiuose ir net kapinėse, o vyras ir žmona lauke negalėjo būti vienas nuo kito arčiau kaip du metrus.
Šie apribojimai buvo labai kritikuojami ir vadinami perdėtais. Per pirmą pandemijos bangą susirgimų ir mirčių buvo nedaug, tačiau draudimai padarė didžiulę žalą ekonomikai.