„Brexit“ rebusą išspręsti bandanti Jungtinė Karalystė išsikėlė dar vieną tikslą – suvienyti pasaulį po koronaviruso krizės
ELTA ir lrytas.lt inf.
2020-09-16 21:45Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį tvirtino esąs įsitikinęs, kad JK ir ES išvengs chaotiško „Brexit“ šių metų pabaigoje.
„Brexit“ be susitarimo nėra tai, ko nori ši šalis, ir ne tai, ko nori mūsų draugai ir partneriai ES. Dėl šios priežasties turiu tikrai daug vilčių ir lūkesčių, kad baigtis nebus tokia“, – sakė premjeras.
Vis dėlto B. Johnsonas tvirtino, kad ES visiškai nesugebėjo paneigti Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos blokados, jei nebūtų suderėta susitarimo, galimybės.
„Aišku, įmanoma, kad aš klystu ir galbūt (besitęsiančiose derybose) jie įrodys, kad mano įtarimai klaidingi, – teigė jis. – Kitu atveju, siekiant apsidrausti, mums prireikė naujo vienašališko įstatymo projekto, kuriuo galėtume reguliuoti vidinę JK rinką.“
„Pirmenybę teikiu apsaugai, garantuojančiai šios šalies integralumą ir apsaugančiai nuo galimų JK susiskaldymų“, – sakė B. Johnsonas.
G7 pirmininkausianti Jungtinė Karalystė bandys suvienyti pasaulį po COVID-19
Kitąmet Didžiajam septynetui (G7) pirmininkausianti Jungtinė Karalystė (JK) bandys sumažinti dėl koronaviruso pandemijos tarp valstybių kilusias įtampas, teigia B.Johnsonas.
„Vienas iš dalykų, kuriuos JK padarys pirmininkaudama G7, yra pasaulio suvienijimas po COVID-19“, – parlamente kalbėjo B. Johnsonas.
„Tai yra liūdna – kovos oro uostuose dėl asmeninių apsaugos priemonių, iškeltos sienos, draudimas naudotis vaistų atsargomis. Matėme sugrįžimą prie nacionalistinių prioritetų tokiu būdu, kuris labai liūdina tuos, kurie tik globalizacija ir tarptautiškumu“, – sakė B. Johnsonas.
JK perims pirmininkavimą G7 kitąmet, tuo pačiu pradėdama naują valstybės kelią už ES ribų.
B. Johnsonas aktyviai rėmė „Globalios Britanijos“ kampaniją, nepaisant kritikos dėl bandymų užtikrinti sudėtingą prekybos susitarimą su ES.
B. Johnsonas priminė aukojimo konferenciją, kurią birželį suorganizavo JK, ir kurioje pasauliniam vakcinų aljansui „Gavi“ buvo pažadėta skirti 8,8 mlrd. dolerių. Aljansas organizuoja skiepijimo programas visame pasaulyje.
Dabartinę tarptautinių santykių būklę pavadinęs „visiškai suskilusia“, B. Johnsonas taip pat pagyrė Pasaulio sveikatos organizaciją už jos veiklą pandemijos metu.