„Į Maču Pikču bus įleidžiama po 2 244 lankytojus per dieną“, – teigė vyriausybė oficialiame leidinyje.
Tai yra pusė turistų, kurie įprastai apsilankydavo šioje inkų citadelėje, skaičiaus.
Naują lankytojų skaičiaus ribą pasiūlė tarptautiniai ekspertai, siekdami apsaugoti Peru turizmo brangakmenį, kuris nuo 1983 metų yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą, nuo laipsniško sunykimo.
Šie apribojimai nėra susiję su koronavirusu ir sudaro dalį priemonių, kurias jau buvo suplanavusi Kultūros ministerija ir kurios buvo atidėtos šalyje įvedus karantiną.
Prieš prasidedant pandemijai, Maču Pikču per dieną apsilankydavo nuo 2 000 iki 3 000 lankytojų, o sezono metu didžiausias dienos lankytojų skaičius pasiekdavo 5 000.
Pandemija sukėlė Peru turizmo pramonės žlugimą. Kusko mieste – senovės inkų sostinėje, esančioje 70 kilometrų nuo Maču Pikču, turizmo sektoriuje dirba 100 000 žmonių.
Maču Pikču, kuris 1948 metais buvo atidarytas turistams, turėjo vėl duris atverti liepos 1 dieną. Buvo numatytas 675 lankytojų per dieną apribojimas, tačiau ketinimų buvo atsisakyta nerimaujant, kad tai gali prisidėti prie infekcijų plitimo kaimyniniuose regionuose.
Peru sienos buvo uždarytos beveik keturis mėnesius, šaliai kovojant su koronaviruso pandemija, nusinešusia beveik 11 000 žmonių gyvybes. Iki šiol šalyje COVID-19 užsikrėtė daugiau nei 300 000 žmonių.
Tai trečias pagal dydį mirčių skaičius ir antras pagal dydį užkrato skaičius tarp Lotynų Amerikos šalių.
Vyriausybė sustiprino saugumo priemones Maču Pikču mieste, kad karantino metu apsisaugotų nuo archeologinių vertybių vagysčių.
Paskutinį kartą kultūros paveldo objektas buvo uždarytas lankytojams 2010 metais, kai potvynis apgadino privažiavimo geležinkelius.
Anot premjero Vicente‘o Zeballoso, Peru turizmo pramonė šiemet patirs 3,3 mlrd. JAV dolerių nuostolių.