Teks palaukti? Pandemijos nesuvaldančiam pasauliui greitai gresia antrasis užsidarymas

2020 m. birželio 28 d. 12:17
Lrytas.lt
Kelis mėnesius pasaulis gyveno visiško karantino sąlygomis: žmonės niekur nėjo iš namų, buvo uždarytos tarptautinės sienos, gyvenimas tarsi sustojo.
Daugiau nuotraukų (10)
Tai leido pamatyti ženklus, kad užsikrėtimų kreivė plokštėja, atvejų skaičius mažėja ir galima pamažu atnaujinti gyvenimą.
Tačiau net ir palaipsninis grįžimas į ankstesnį gyvenimą daugelyje šalių nėra toks ramus. Ne viename pasaulio taške koronaviruso atvejų skaičius vėl šovė į viršų, o šalys yra priverstos sugrįžti prie griežtų karantino apribojimų, kurie dar labiau suniokos ir taip kenčiančią ekonomiką.
Karantinas nuėjo vėjais
Indijos sostinė Naujasis Delis tapo nauju milžinišku koronaviruso židiniu. Čia užfiksuota per 77 tūkst. COVID-19 atvejų.
Panašu, kad sostinės valdžia vėjais iššvaistė daugiau kaip du mėnesius besitęsusį karantiną.
Mieste nebuvo sukurta kontaktų atsekimo sistema, biurokratinis aparatas yra pernelyg apkrautas, nėra bendradarbiavimo tarp valstybinio ir privataus sveikatos sektoriaus. Miesto ligoninės visiškai nesusitvarko su COVID-19 pacientų srautais.
Mažesni Indijos miestai žymiai geriau susitvarkė su kilusia pandemija, kai Naujajame Delyje dabar vėl kalbama apie karantino sąlygų sugriežtinimą.
Šalyje atlikta studija parodė, kad vidutiniškai buvo tiriama apie 20 koronavirusu užsikrėtusių žmonių kontaktų. Tačiau Karnatakos valstijoje vidurkis siekė 93 žmones, o Naujajame Delyje tik 9.
Kai kurie žmonės socialiniuose tinkluose skundėsi, kad nėra tikrinami užsikrėtusiųjų šeimos nariai, nėra uždaromos kaimynystės, kad būtų suvaldyta viruso plėtra.
Vėl taikys prevencines priemones
Karantinas Portugalijoje jau irgi buvo pasibaigęs, tačiau virusas niekur neišnyko. Aplink sostinę Lisaboną fiksuojama vis daugiau naujų pandemijos atvejų.
Ketvirtadienį vyriausybė paskelbė, kad šalyje baigiamas karantinas, tačiau nauji apribojimai buvo įvesti 700 tūkst. aplink sostinę gyvenančių žmonių.
„Visi privalo suprasti, kad papildomos pastangos yra būtinos: COVID-19 niekur neišnyko“, – tvirtino premjeras Antonio Costa.
Anot jo, 700 tūkst. gyventojų vėl gyvens nepaprastosios padėties sąlygomis: jų prašoma neiti iš namų, laikytis socialinės distancijos. Draudžiami didesni nei 5 žmonių susibūrimai.
Šis papildomas karantinas yra didelis smūgis Portugalijai, kurios valdžia šalį nori turistams pateikti kaip saugiausią atostogų pasirinkimą.
Lisabonoje taip pat buvo uždrausta pardavinėti alkoholį degalinėse, o parduotuvėms ir kavinėms įsakyta užsidaryti 20 valandą.
Taip tikimasi sumažinti vakarėlių skaičių. Manoma, kad jaunimo susibūrimų metu virusas šalyje ir pradėjo plisti nevaldomas.
Apribojimai grįžta ir į JAV
Koronaviruso pandemijos nepavyksta suvaldyti ir daugiausiai atvejų bei mirčių skaičiuojančioms Jungtinėms Valstijoms.
8 valstijos čia visiškai atsidarė po karantino, dešimtys pamažu lengvina apribojimus, tačiau dalyje šalies virusas plinta nevaldomas.
Teksase ir Floridoje buvo nuspręsta vėl taikyti karantino metu taikytus apribojimus, o dar bent 9 valstijose apribojimų mažinimas buvo sustabdytas.
Milijonų prarastų darbų ir ilgų mėnesių namuose nugalėti virusui neužteko.
Ekspertai tvirtina, kad didžiausiu koronaviruso židiniu esančios JAV per anksti pradėjo švelninti karantino sąlygas, dėl to dabar turės dar labiau susitelkti, kad nugalėtų pandemiją.
Parenga pagal BBC, „Politico“, „The New York Times“ inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.