45 metų vyras baigė magistro studijas Mijės universitete, Japonijos vidurinėje dalyje esančiame regione, senovėje garsėjusiame nindzių mokyklomis.
Pasak G. Mitsuhashi, studijuodamas jis ne tik gilinosi į istorinius dokumentus, bet ir savo kailiu bandė pajusti, ką reiškia būti nindze.
„Skaičiau, kad rytais nindzės dirbo kaip ūkininkai, o po pietų mokydavosi kovos menų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.
Taigi, G. Mitsuhashi augino daržoves, tobulino savo kovos menų įgūdžius ir studijavo nindzių istoriją.
„Maniau, kad tokia kombinacija leis išmokti, kas yra tikras nindzė“, – sakė jis.
Nindzės, juodai apsirengę paslaptingi žudikai, taip pat pasižymėjo „visokiais išgyvenimo įgūdžiais“, sakė jis.
G. Mitsuhashi, kuris anksčiau mokėsi kung fu ir japonų kovų meno šorindži kempo (shorinji kempo), moko nindzių meno savo treniruočių salėje, turi vietos užeigą ir siekia filosofijos mokslų daktaro laipsnio.
Mijės universitete 2017 metais buvo įkurtas pirmas pasaulyje nindzių tyrimų centras, o po metų – magistro studijų programa.
Jis įsikūręs Igoje – 350 kilometrų į pietvakarius nuo Tokijo, kalnų apsuptame mieste, iš kur kilę daug nindzių.
Centrui vadovaujantis universiteto Japonijos istorijos profesorius Yuji Yamada buvo nustebintas G. Mitsuhashi atsidavimo studijoms.
„Vedame istorijos paskaitas ir nindzių įgūdžių tobulinimo užsiėmimus. Bet negalėjau tikėtis, kad jis taip įsitrauks“ kaip tikras nindzė, apie G. Mitsuhashi kalbėjo Y. Yamada.
Norintys studijuoti centre turi išlaikyti Japonijos istorijos egzaminą, atlikti istorinių nindzių dokumentų skaitymo testą.
„Kasmet įstoja maždaug trys studentai. Manau, kad paklausa yra“, – sakė profesorius.
„Sulaukiame daug paklausimų iš užsienio, bet turiu pasakyti vieną dalyką; šis kursas yra skirtas žinių apie nindzes gilinimui, o ne nindzių ruošimui“, – perspėjo jis.