Demonstrantai blokavo greitkelį ir padegė greito maisto restoraną, šalia kurio šeštadienio vakarą buvo nušautas 27-erių Rayshardas Brooksas, pranešė vietos žiniasklaida.
Restoraną apėmė didžiulės liepsnos, jis „yra netoli benzino kolonėlės. Nepranešta, kad viduje būtų buvęs nors vienas žmogus“, tviterio paskyroje rašė Atlantos ugniagesių departamentas. Prie degančio pastato susirinko gaisrininkų komandos, tačiau liepsna buvo per stipri ir jie negalėjo saugiai patekti į pastatą.
Demonstracijos surengtos praėjus kelioms valandoms po to, kai miesto merė pranešė apie policijos vadės Erikos Shields atsistatydinimą.
Penktadienio vakarą R. Brooksas užmigo savo mašinoje, toje vietoje, kur restorano Wendy's darbuotojai priima žmonių pro šalį važiuojančiuose automobiliuose užsakymus. Restorano darbuotojai apie tai pranešė policijai, jie skundėsi, kad R. Brookso automobilis neleidžia pravažiuoti kitiems klientams, teigiama oficialiame pranešime.
Atlikus testą, paaiškėjo, kad R. Brooksas buvo neblaivus, jis priešinosi, policijos pareigūnams mėginant jį sulaikyti, teigiama Džordžijos valstijos tyrimų biuro pranešime.
Remiantis pranešimu, stebėjimo kameros užfiksavo, „kad policijos pareigūnams ir R. Brooksui pasigalynėjus, pastarasis perėmė vieno iš pareigūnų tazerį ir ėmė bėgti“.
„Pareigūnai ėmė vytis R. Brooksą, tuo metu jis atsisuko ir į pareigūną nukreipė tazerį. Pareigūnas šovė į R. Brooksą“, – teigiama pranešime.
R. Brooksas buvo nuvežtas į ligoninę, tačiau mirė po operacijos. Pranešime teigiama, kad incidento metu buvo sužeistas vienas pareigūnas.
Atlantos policijos atstovas spaudai pranešė, jog suimamąjį pašovė policininkas Garrettas Rolfe’as. Televizijos „ABC News“ duomenimis, šeštadienį jis buvo atleistas, o antrasis pareigūnas buvo perkeltas vykdyti administracines pareigas.
Šis incidentas įvyko tuo metu, kai JAV krečia istoriniai masiniai protestai prieš sisteminį rasizmą, kuriuos įžiebė dar vieno juodaodžio – George'o Floydo – mirtis dėl policijos veiksmų gegužės 25 dieną.
G. Floydas žuvo, kai baltaodis Mineapolio policijos pareigūnas beveik devynias minutes spaudė jo kaklą keliu.
Protestai, kurie iš pradžių išplito šalyje, o po to – ir visame pasaulyje, privertė pradėti diskusiją apie vergijos ir kolonializmo palikimą, baltaodžių smurtą prieš kitų rasių žmones, taip pat apie Amerikos policijos sukarinimą.
E. Shields Atlantos policijos departamente dirbo daugiau kaip du dešimtmečius.
„Norėdama, kad Atlanta taptų šalies pavyzdžiu, kaip turėtų atrodyti prasmingos reformos, E. Shields pasiūlė nedelsdama atsistatydinti iš policijos viršininko posto“, – pareiškė merė per televiziją.
„Iš gilios ... meilės šiam miestui ir šiam departamentui pareiškiau norinti pasitraukti iš policijos viršininko posto. Atėjo laikas miestui judėti pirmyn ir stiprinti pasitikėjimą tarp teisėsaugos institucijų ir bendruomenių, kurioms jos tarnauja“, – pažymima E. Shields paskelbtame pranešime.