Internetinės paieškos milžinė nurodė, jog nuotrauka iš horizontalaus buvusių Britanijos premjerų sąrašo, kuris rodomas virš paieškos rezultatų, dingo dėl automatinio atnaujinimo, ir pabrėžė, kad tai nebuvo „tikslingas veiksmas“, tačiau dėl to atsiprašė.
„Google“ pažymėjo, jog problemų kilo tik dėl jos vadinamosios žinių schemos, ir pridūrė, kad daugybę W. Churchillio nuotraukų ir toliau galima lengvai rasti internete.
„Mums žinoma, kad sero Winstono Churchillio nuotrauka dingo iš jo „Google“ žinių schemos, – tviteryje pranešė bendrovė. – Atsiprašome už sukeltą susirūpinimą. Tai nebuvo tikslingas veiksmas ir tai bus išspręsta. Vaizdai tokiose skiltyse yra automatiškai sukuriami ir atnaujinami. Atnaujinimo metu jie gali trumpam dingti.“
Bendrovė pažadėjo kuo greičiau grąžinti nuotrauką.
Antrojo pasaulinio karo laikų Britanijos premjeras neišvengė visą pasaulį apėmusių protestų prieš rasizmą dalyvių dėmesio. Praėjusį savaitgalį buvo apgadinta jo statula, ant kurios buvo užrašyta „rasistas“.
Toks vandalizmo atvejis buvo plačiai pasmerktas, tačiau W. Churchillio kritikai sako, jog savo politinės karjeros metu jis buvo nusiteikęs prieš nebaltuosius ir juos diskriminavo. Dėl jo politikos esą Indijoje 1943 metais iš bado mirė milijonai žmonių.
W. Churchillio biografiją parašęs dabartinis šalies premjeras Borisas Johnsonas tokį buvusio premjero puolimą pavadino „absurdišku ir gėdingu“ ir pareiškė, kad prieš rasizmą nukreiptus protestus „užvaldė ekstremistai“.
Tūstančiai „patriotais“ apsiskelbusių žmonių, vedamų kraštutinių dešiniųjų grupių, šeštadienį susirinko Londono cente ir žadėjo saugoti ten esančius paminklus ir memorialus. Per šį susibūrimą kilo smurtinių susirėmimų su policija: buvo suimta per šimtas žmonių, sužeisti šeši policijos pareigūnai.