Didžiausioje pabėgėlių stovykloje pasaulyje kyla nerimas – užfiksuoti pirmieji COVID-19 atvejai

2020 m. gegužės 19 d. 20:07
Lrytas.lt
Bangladeše esančioje didžiausioje rohinjų pabėgėlių stovykloje buvo užfiksuoti du koronaviruso atvejai, praneša BBC.
Daugiau nuotraukų (11)
Tai – pirmieji atvejai Bangladešo mieste Koks Bazare, kuriame gyvena maždaug milijonas rohinjų. Pranešama, kad užsikrėtusieji dabar gydomi izoliacijoje, o dar 1,9 tūkst. pabėgėlių yra izoliuoti, kad būtų įsitikinta, jog jie neserga.
Rohinjai perpildytose Koks Bazaro stovyklose karantino sąlygomis gyvena nuo kovo 14 dienos.
Tuo metu Graikijoje, kurioje taip pat gyvena daug pabėgėlių, pareigūnai tikisi, kad, viruso plitimui sulėtėjus, pavyks perkelti apie 1,6 tūkst. žmonių iš jų stovyklų į kitas šalis.
Praėjusią savaitę Graikijos Lesbo salą pasiekė dar du migrantai, kurie buvo užsikrėtę koronavirusu. Jie buvo izoliuoti ir su pabėgėlių stovyklomis, esančiose saloje, kontakto neturėjo.
Grėsmė – didelė
Įvairios pagalbą teikiančios agentūros jau seniai kalba apie tai, kad koronaviruso pandemija gali turėtų skaudžių pasekmių rohinjų bendruomenei, gyvenančiai nehigieniškomis sąlygomis.
„Dabar, kai žinome, kad COVID-19 tikrai atkeliavo į didžiausią pasaulyje pabėgėlių stovyklą, žvelgiame į realų scenarijų, kad tūkstančiai žmonių gali mirti nuo šio viruso, – teigė „Saugokim vaikus“ iniciatyvos sveikatos skyriaus direktorius dr. Shamim Jahan. – Dėl šios pandemijos Bangladešas gali sugrįžti keletą dešimtmečių atgal“.
Tarptautinio gelbėjimo komiteto direktorius Bangladeše Manishas Angrawalas teigė, kad šios stovyklos viename kvadratiniame kilometre gyvena apie 40-70 tūkt. žmonių.
„Tai maždaug 1,6 kartus didesnis tankumas nei „Diamond Princess“ kruiziniame laive, kuriame virusas keturis kartus greičiau nei Uhane“, – teigė jis.
Kas yra rohinjai?
Rohinjai, kurių 2017 metų pradžioje Mianmare buvo maždaug milijonas, yra viena iš daugelio šalies etninių grupių, metai iš metų susiduriančių su persekiojimu.
Paskutinis masinis rohinjų bėgimas į Bangladešą prasidėjo 2017 metų rugpjūtį po to, kai Mianmare buvo suplanuoti mirtini išpuoliai daugiau nei 30 policijos postų.
rohinjai^Instantkoronavirusas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.