„Jis mėgo juoktis, jam patiko groti gitara. Tėtis ja grojo, net kai to daryti negalėjo“, – apie tėvą šiltai atsiliepė Jesse Spradlin.
Pastoriaus šeima sako, kad kai pasibaigs viruso pandemija, surengs L. Spradlino atminimą, o dabar jie turėjo apsieiti tik kukliomis laidotuvėmis, kurių metu grojo ir bliuzo gitaristas.
Dar prieš mėnesį 66 metų pastorius su žmona Jean savo automobiliu iš Virdžinijos valstijos iškeliavo į Luizianą, švęsti užgavėnių.
Šventė pasibaigė tragiškai
Vyras matė šią šventę matė kaip savotišką galimybę muzikos pagalba džiuginti susirinkusiųjų į šventę sielas.
„Jo pagrindinis siekis buvo apkeliauti Naujajame Orleane esančius barus, kavines ir klubus, groti bliuzą ir patikinti muzikantus, kad Dievas juos myli“, – sakė 28 metų J. Spradlin.
„Šventė jam labai patiko. Žmonių buvo susirinkę tiek, kiek Taimso aikštėje Naujųjų metų naktį“, – apie užgavėnių įspūdžius kalbėjo J. Spradlin.
Įvairiais muzikos instrumentais pastorius grojo nuo pat vaikystės, o 2016 metais net buvo įtrauktas į Bliuzo šlovės galeriją, bet jis visada jautė, kad religija išgelbėjo jį nuo alkoholizmo ir narkotikų liūno, kai L. Spradlinas dar buvo jaunas.
Sugrįžti į namus nesugebėjo
Šventės metu šeima net neįsivaizdavo, kaip ateinančios kelios savaitės pakeis jų gyvenimus. „Net nepamenu ar išvis užsiminėme apie koronavirusą. O dabar žvelgiant tai, kaip jis paveikė mūsų šeimą, nemanau, kad apie jį kada nors ir bešnekėsime“, – tikino kita L. Spradlino dukra Naomi.
Ir jų šeima nebuvo vienintelė, kuri neįvertino viruso grėsmės. Naujojo Orleano pareigūnai pyksta ant šalies vyriausybės, kad šie nesiėmė veiksmų, kad sustabdytų milžinišką šventę.
Pastorius L. Spradlinas net ir sirgdamas socialiniuose tinkluose teigė, kad šalį apėmusi isterija ir kad virusas nėra toks pavojingas, kaip bandoma parodyti.
Jis kaltino žiniasklaidą, kad ši bando supriešinti tautą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Tačiau L. Spradlino sūnus Landonas tikina, kad jo tėčio žodžiai buvo netinkamai suprasti.
„Noriu patikinti, kad tėtis suprato, kad virusas yra reali grėsmė. Tačiau į socialinius tinklus patalpintas įrašas buvo nukreiptas į žiniasklaidą, kuri šalies piliečiams įvarė didžiulę baimę dėl šio viruso“, – pasakojo L. Spradlinas.
Kovo viduryje pastoriaus sveikata itin pablogėjo, o šeima nusprendė grįžti namo į Virdžiniją. Šiaurės Karolinoje jis apalpo.
„Supratau, kad jo savijauta labai prasta. Jis sunkiai kvėpavo. Suvokėme, kad jį reik parvežti į namus, tačiau mums to nepavyko padaryti“, – žodžius sunkiai rinko šventiko sūnus L. Spradlinas.
Vienoje iš Šiaurės Karolinos ligoninių jam buvo diagnozuota abiejų plaučių pneumonija ir COVID-19.
Po aštuonių dienų intensyvios terapijos skyriuje, 66 metų L. Spradlinas mirė.
Žiniasklaidą ragina vienytis
„Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad mūsų tėtis iš šio pasaulio išeis dėl šio viruso. Bet jis tikrai nebuvo tas žmogus, kuris gyventų baimėje, kuri atimtų iš jo džiaugsmą, kurį jis patyrė per savo gyvenimo metus“, – tėvą prisiminė dukra Jesse.
Ji sako, kad žmonių apatišką reakciją į virusą sukėlė ilgus metus trunkanti JAV žiniasklaidos poliarizacija, kuri klaidina gyventojus.
Amerikiečiai į šią sveikatos krizę žiūri skirtingai ir tai dažnai priklauso nuo jų politinių pažiūrų ir vertybių.
J. Spradlin sako, kad tai privalo pasikeisti. „Žiniasklaidos priemonės dažnai skleidžia šališką informaciją net ir tuo metu, kai žmonės miršta“.
„Tai itin veikia mūsų šalį ir iki kol mes nesielgsime kaip vieninga tauta, tikrai nerasime sprendimo iš šios situacijos. Bet kad taip nutiktų, mums reikės pasitelkti nuolankumo“, – teigė tėčio netekusi J. Spradlin.
Parengta pagal CNN inf.