Daugiau kaip du trečdaliai iš visų Rusijoje infekuotų COVID-19 žmonių yra Maskvoje – per 400 ir šis skaičius nuolat auga.
Užsikrėtusiems maskviečiams skirta nauja tūkstančio vietų ligoninė Komunarkos rajone, taip pat ruošiami „karantino skyriai“ dar dešimtyje sostinės klinikų: izoliuojamos palatos, gabenama specializuota medicinos įranga.
Teoriškai Maskvos sveikatos sistema jau šiandien gali priimti kelis tūkstančius infekuotųjų. Bet paskelbtas kitoks sprendimas – mažinti į ligonines patenkančių pacientų skaičių.
Maskvos vyriausybės Sveikatos apsaugos departamento vadovas Aleksejus Chripunas išleido įsaką, remiantis kuriuo hospitalizuojami tik „sunkūs pacientai“: tie, kuriems patvirtintas COVI-19, temperatūra – daugiau kaip 38,5 laipsnio, dūstantys ir turintys kitų pavojingų simptomų.
Be to, į ligonines privalu guldyti esančius rizikos grupėje: vyresnius kaip 65 metų ir turinčius chroniškų ligų (širdies ir kraujagyslių, onkologinių, kvėpavimo, cukrinį diabetą ir kt.), taip pat nėščiąsias.
Kiti pacientai su koronoviruso diagnoze nuo šiol gydysis namuose – toks nurodymas duodas greitosios medicinos pagalbos tarnybai. Gydytojai tik turi tokiems ligoniams skirti Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduotas gydymo schemas – karščiavimą mažinančius vaistus ir ŽIV gydymui naudojamus preparatus, kurių efektyvumas kovojant su COVID-19 abejotinas.
Tiesa, būklei prastėjant žmogus turi teisę vėl kviesti greitąją.
Maskvos medikai tvirtina, kad taip bandoma išvengti „itališko scenarijaus“, kai iš pradžių visi užsikrėtusieji buvo guldomi į ligonines.
„Galbūt tai ir lėmė masinį vyresnio amžiaus pacientų užsikrėtimą stacionaruose ir mirtingumo šuolį“, – teigia Maskvos Sveikatos apsaugos departamento atstovai.
Virusologijos mokslinio tyrimų instituto profesorius Nikolajus Malyševas paaiškino, kad pacientų, kuriems pasireiškia lengva ligos forma, nėra prasmės hospitalizuoti: „Kitaip visos lovos bus užverstos ligoniais, o to niekam nereikia, juolab kad tokiems ligoniams iš principo nieko nebus daroma – viskas praeis savaime. Lengva forma sergantys pacientai pasveiksta per maždaug dvi savaites. Bet pagyvenusius žmones ir tuos, kas serga sunkiai, kurie turi gretutinių rimtų ligų, hospitalizuoti būtina“.