Panikos dėl koronaviruso apimta visuomenė labai aršiai kritikuoja taip pasielgusius medikus. Tokia negailestinga kritika net savižudybei paskatino Kielcų Ligoninės ginekologijos klinikos vedėją, 54 metų profesorių Vojciechą Rokitą.
Kielcų internautai plūdo profesorių už tai, jog prieš savaitę grįžęs iš atostogų Ispanijoje šisai nesilaikė būtino karantino.
Profesorius teisinosi, jog visą laiką buvo namuose, tačiau internautai įrodė, kad jisai lankėsi automobilių salone, kur įsigijo naują automobilį.
Prieš keletą dienų profesorius buvo paguldytas į ligoninę, nes tyrimai paliudijo, kad jis užsikrėtė koronavirusu. Socialiniuose tinklapiuose perskaitęs ir gausią medikų kritiką dėl neatsakingo elgesio, profesorius nusižudė.
Profesoriaus artimieji kreipėsi į prokuratūrą, jog ši nubaustų V.Rokitą melagingai ir chuliganiškai plūdusius internautus.
Visuomenės ir kolegų medikų pyktį labiausiai užsitraukė viena Knurovo miesto gydytoja, kuri po atostogų Ispanijoje atėjo į darbą, nors privalėjo likti namų karantine. Gydytoja teisinosi, jog gerai jautėsi ir savo pareiga laikė dirbti, o ne sėdėti namuose.
Po kelių dienų medikei pakilo temperatūra, o tyrimai paliudijo, jog ji serga koronavirusu. Prokuratūra medikei iškėlė baudžiamą bylą, policininkai nustatinėja visus asmenis, su kuriais ji bendravo, o vieną ligoninės aukštą teko laikinai uždaryti.
Dar sudėtingesnė situacija susidarė Nove Miasto ligoninėje, kur net 12 iš 60 medicininio personalo darbuotojų susirgo COVID-19. Jei pasitvirtins, jog susirgo ir greitosios pagalbos darbuotojai, miesto medicininė tarnyba bus visiškai paralyžuota.
Kol kas regiono vadovai nesiryžo Nove Miasto ligoninės uždaryti, o dezinfekcijai uždarė tik dalį pastato. Panašiai buvo pasielgta ir vienoje Lodzės miesto ligoninėje, kur nuo pacientės koronavirusu apsikrėtė trys medikai.
Buvo nuspręsta ligoninės neuždaryti, bet visus jos darbuotojus suskirstyti į nedideles grupes, kurios tarpusavyje nebendrautų. Tokiu būdu tikimasi, jog jei koks medikas susirgs COVID-19, tai jis apkrėsti galės tik savo grupės narius, o ne visą ligoninės personalą, kas grėstų įstaigos uždarymu.
Dėl įtarimų, kad nuo ligonių patys apsikrėtė koronavirusu, Varšuvoje buvo į karantiną pasiųsti trijų greitosios pagalbos ekipažų nariai. Baimė apėmė ir didžiausios šalyje vaikų ligoninės, Varšuvos vaikų sveikatos centro darbuotojus, mat paaiškėjo, kad vienas iš jų serga koronavirusu ir galimai apkrėtė kolegas.
Dėl panašių priežasčių buvo sustabdyta centrinės šalies laboratorijos, esančios Varšuvoje, veikla, nes kilo įtarimai, jog du darbuojai apsikrėtė virusu.
Vroclavo universitetinės klinikinės ligoninės personalą šokiravo visai kitokio pobūdžio įvykis. Sužinojęs, kad serga minėtu virusu, vienas pacientas išoko per antro aukšto langą ir pateko į komą dėl galvos sužeidimų.
Ketvirtadienį kovai su koronavirusu Lenkija nusprendė pasitelkti kariuomenę. Pustrečio tūkstančio karių padės pasienio tarnyboms, ligoninėms, tyrimų laboratorijoms bei tikrins kaip piliečiai laikosi skirto namų karantino. Kariuomenės žinioje yra kelios laboratorijos bei keturiolika ligoninių, į kurias irgi ruošiamasi vežti susirgusius, jei kokiame nors regione teks uždaryti ligoninę personalui patekus į karantiną.
Ketvirtadienio rytą Lenkijoje buvo nustatyti 305 sergantys COVID-19, penki asmenys nuo šios ligos mirė.