Dar vakar Italijoje buvo užfiksuotas didžiausias pasaulyje mirčių prieaugis – 475. Šiandien šis skaičius siekia 427, o iš viso koronavirusas Italijoje jau pražudė 3405 žmones.
Iš viso užsikrėtusių žmonių skaičius Italijoje išaugo dar keliais tūkstančiais ir dabar siekia jau 41 tūkst.
Tuo tarpu Kinijoje iki šiandienos koronavirusas buvo diagnozuotas beveik 81 tūkst. žmonių. 3245 atvejai pasibaigė mirtimi.
Tai reiškia, kad krizės nesuvaldanti Italija pagal mirčių skaičių jau aplenkė Kiniją. Naujai registruojamų infekcijos COVID-19 atvejų kreivė dar nepradėjo plokštėti, nepaisant visų Italijos dedamų pastangų.
Kariuomenės sunkvežimiai ketvirtadienį atvežė naujų karstų į kapines Italijos šiauriniame Bergamo mieste, netikėtai tapusiame besivystančios tragedijos pasauliniu epicentru.
Laidotuvės buvo rengiamos kas pusvalandį, siekiant išvengti dalyvių užsikrėtimo.
Kaukes užsidėję laidojimo namų darbuotojai, vilkintys baltus apsauginius kombinezonus, karstus vežė ant medicininių neštuvų, kad viskas vyktų greičiau.
Italijos naujienų agentūra ANSA pranešė, kad Komo mieste, esančiame į vakarus nuo Bergamo, mirė dar du gydytojai. Taigi, per šią epidemiją mirusių medikų dabar padaugėjo iki 13.
„Vadovaukitės sveiku protu ir elkitės kuo atsargiausiai“, – gyventojus paragino premjeras Giuseppe Conte.
„Mes nieko nenuvertiname ir visuomet elgiamės remdamiesi blogiausio atvejo scenarijumi“, – pridūrė jis.
Pareiškė, kad pratęs karantiną
Italijos premjeras Giuseppe Conte ketvirtadienį pareiškė, kad karantinas labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusioje Europos šalyje bus pratęstas.
Kovo 12 dieną visoje šalyje paskelbtų priemonių, įskaitant daugumos kompanijų uždarymą ir viešų susibūrimų draudimą, galiojimas turėjo baigtis kovo 25-ąją.
Tokios priemonės, kaip mokyklų uždarymas ir draudimas žiūrovams dalyvauti sporto renginiuose, buvo įvestos iki balandžio 3 dienos.
„Priemonės, kurių ėmėmės,.. privalo būti pratęstos po pirminio termino“, – sakė ministras pirmininkas leidiniui „Corriere della Sera“.
G. Conte paminėjo daugelio kompanijų uždarymą, „individualios veiklos“ sustabdymą ir mokyklų uždarymą. „Išvengėme sistemos griūties, varžomosios priemonės veikia“, – sakė jis.
Premjeras išreiškė viltį, kad epidemijos pikas šalyje bus pasiektas po kelių dienų, o tada naujų užsikrėtimo atvejų ims mažėti.
Tačiau jis perspėjo, kad net ir pasibaigus blogiausiems dalykams „negalėsime iš karto grįžti į tokį gyvenimą, koks buvo“.
Šiaurės Italijos Bergamo mieste taip pat pranešama apie perpildytą krematoriumą, o mirusiųjų nuo koronaviruso kūnai jau vežami į kitus Italijos regionus, rašo naujienų agentūra „Ansa“.
Bergamo krematoriume per parą galima kremuoti iki 25 mirusiųjų, tačiau su pastarųjų dienų milžiniška apkrova jis nebesugeba susitvarkyti.
Žmonių palaikai vežami į kitus šalies miestus, ten kremuojami, o aukų pelenai vėliau bus sugrąžinti į Bergamo miestą.
Lombardijos sveikatos sistemai gresia visiškas krachas
Italijos Lombardijos regiono prezidentas Attilio Fontana dėl labai didelio koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičiaus įspėja dėl visiško sveikatos sistemos kracho savo regione.
„Deja, infekcijų skaičiai nemažėja, jie lieka dideli. Netrukus mes nebesugebėsime ligoniams pasiūlyti gydymo“, – sakė A. Fontana, kurį cituoja žiniasklaida.
Jis paragino gyventojus paisyti draudimo išeiti iš namų. „Bet koks išėjimas iš namų yra rizika jums ir kitiems. Mes reikalaujame šios aukos, kad išgelbėtume žmonių gyvybes“.
Situacijos nepalengvina ir tai, kad 8 procentai šalyje užsikrėtusiųjų žmonių yra medikai ir medicinos personalas.
Lombardija yra labiausiai koronaviruso paveiktas Italijos regionas.
Nevaržomai plintantis koronavirusas gali nusinešti milijonus gyvybių
Naujojo koronaviruso aukomis gali tapti milijonai žmonių, ypač neturtingose šalyse, jeigu jam bus leista nevaržomai plisti, ketvirtadienį perspėjo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, ragindamas pasaulį bendrai koordinuoti pastangas viruso plitimui pažaboti.
„Jeigu leisime virusui plisti kaip gaisrui – ypač labiausiai pažeidžiamuose pasaulio rajonuose – jis pražudys milijonus žmonių“, – sakė A. Guterresas.
„Pasaulio solidarumas yra ne tik moralinė būtinybė – juo suinteresuoti esame visi“, – pridūrė jis.