Italijos opozicija prašo paskelbti visišką karantiną labiausiai užkrėstame Lombardijos regione, tai yra uždrausti ir uždaryti viską, paliekant galimybę įsigyti tik būtiniausių prekių.
Trečiadienio vakarą vyriausybė nusprendė, kad Italijoje privalo būti uždarytos visos parduotuvės, barai ir restoranai. Veiks tik būtiniausiais apsaugos priemones parduodančios vaistinės ir prekybos centrų maisto prekių skyriai.
Italijos premjers Giuseppe Conte tvirtino, kad įmonės kol kas gali tęsti darbą, tačiau privalo imtis visų būtiniausių apsaugos priemonių.
Nauji ribojimai žmonių judėjimui transporto priemonėmis nebuvo paskelbti.
Užsikrėtusiųjų skaičius Italijoje pasiekė 12 tūkst., o mirusiųjų – 827. Padėti Italijai žada ir Kinija, siunčianti į šalį su COVID-19 kovojusių medikų ekspertų.
Medikus vadina angelais
Medicinos sesuo, po sunkios darbo dienos užmigusi tiesiog ant darbo stalo su apsaugine kauke, pirštinėmis ir vienkartiniais marškiniais, tapo sunkios Italijos kovos su Uhano virusu simboliu.
Italija pastarosiomis savaitėmis lenkiasi angelais vadinamiems šalies medikams, nepaisantiems nei galimo pavojaus, nei perkrauto darbo grafiko.
Elena Pagliarini atsiprašinėjo, kad padėjusi galvą ant stalo užmigo iš nuovargio: „Dar nebuvo pasibaigusi mano pamaina, bet aš buvau išsekusi. Išplitus šiai nuotraukai man visi ėmė skambinti, dėkoti. Kitomis aplinkybėmis būtų kritikavę.“
Simbolinę nuotrauką padariusi jos kolegė tikino, kad ligoninėje tą naktį padėtis buvo ypač sunki.
„Palatos buvo pilnos išsigandusių pacientų, daug žmonių su rimtomis kvėpavimo problemomis. Ir visokio amžiaus. Labiausiai mane sukrėtė, kad jie nesiskundė, gulėjo lovose ir tylėjo, bet jų akys buvo pilnos baimės. Neseniai visa tai matėme per televizorių reportažuose iš Kinijos. Dabar Uhanas atkeliavo pas mus“, – dienraščiui „La Repubblica“ pasakojo Kremonos miesto ligoninės gydytoja Francesca Mangiatordi.
Daugėja vietų reanimacijoje
Italijoje jau atvirai kalbama, kad virusui plintant tokiais tempais vietų reanimacijoje visiems neužteks. Todėl medikams teks laužyti duotą Hipokrato priesaiką ir rinktis, kam taikyti dirbtinį kvėpavimą, o gal net nustatyti amžiaus limitą, kada pacientą perkelti į intensyviosios terapijos skyrių.
Šalies valdžia pranešė jau padidinusi vietų reanimacijoje skaičių. Skubiai nupirkta dirbtinį kvėpavimą galinčių užtikrinti aparatų – jie Italiją pasieks per 15 dienų.
Bus įrengta daugiau kaip 1000 papildomų vietų reanimacijoje. O Milane svarstoma įkurdinti laikiną ligoninę viename parodų paviljone.
Padėti Italijai žada ir koronavirusą beveik įveikusi Kinija. Užsienio reikalų ministras Luigi Di Maio pranešė, kad Italijai ji padovanos tūkstantį plaučių ventiliatorių ir 100 tūkst. respiratorių.
Dėl sudėtingos padėties labai nerimauja mažiau ekonomiškai išsivysčiusių pietinių šalies regionų ligoninės, neturinčios tiek išteklių, kiek šiaurėje.
Vienos Apulijos ligoninės personalas net griebėsi adatos, kad pasisiūtų trūkstamų apsauginių kaukių. Plintant virusui stringa visa sveikatos apsaugos sistema.
Pranešama, kad pradeda trūkti donorų kraujo, nes žmonės nebeatvyksta jo duoti, onkologai siūlo atidėti chemoterapijos procedūras, jei jos nėra gyvybiškai būtinos.
Kalbama apie visišką izoliaciją
Ar raudona zona tapusiai Italijai užteks dabartinių priemonių virusui suvaldyti, parodys artimiausios dienos.
Opozicinės partijos Italijos premjero Giuseppe Conte jau paprašė griežtinti prevencijos priemones ir bent Lombardijos regione, kur užsikrėtusiųjų daugiausia, dviem savaitėms uždaryti viską.
Įvesti panašią tvarką kaip Uhane, paliekant galimybę gauti būtiniausias prekes ir paslaugas. Italijos žiniasklaida pranešė, kad premjeras neatmetė tokios galimybės.
„Premjerui pateikėme daugumos Italijos gyventojų ir įmonių prašymus – jie reikalauja skubiai imtis griežtų priemonių.
Reikia uždaryti viską, kad sveiki viską pradėtume iš naujo“, – sakė opozicijos lyderis Matteo Salvini. Jis taip pat pareiškė, kad, virusui plintant kitose šalyse, raudona zona turi būti paskelbta visa Europa.
Suremti pečius raginami visi
Italijos epidemiologai pabrėžia, kad sustabdyti SARS-CoV-2 virusą būtų galima, jei žmonės bent porai savaičių izoliuotųsi ir visiškai apribotų savo kontaktus.
Dėl to Roma nusprendė uždaryti visus turizmo objektus, kad juose nesirinktų turistai. Prie garsiojo Trevio fontano Italijos sostinėje jie dar vakar darėsi asmenukes.
Daugybė garsių Italijos restoranų, ne pirmo būtinumo prekių parduotuvės paskelbė nutraukiančios darbą, kad nedidintų rizikos nei klientams nei personalui.
Visus restoranus, viešbučius ir parduotuves Lombardijoje jau uždarė ir garsusis dizaineris Giorgio Armani.
Verslas ir kiti garsūs šalies žmonės per kelias dienas surinko milijonus eurų ligoninėms. O savanoriai paskelbė atnešiantys į namus maistą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms.
Valdančiojo Penkių žvaigždžių judėjimo parlamentarai pažadėjo atsisakyti atlyginimų ir sutaupytus pinigus skirti reikalingai medicinos įrangai nupirkti.
Tikimasi, kad tokia bendra visų kova padės kritinėje padėtyje atsidūrusiai Italijai atsistoti ant kojų, nors teigiama, kad pikas dar nepasiektas.
Kaip laimingos kovos pabaigos ženklą Italija sutiko džiugią naujieną iš pirmuoju viruso židinio tapusio Kodonjo miestelio.
Vienas pirmųjų užsikrėtusiųjų, 38 metų Mattia, po dviejų savaičių intensyviosios terapijos skyriuje pagaliau kvėpuoja savarankiškai.