Antradienio popietę buvo paskelbta apie pirmuosius koronaviruso atvejus Austrijoje, Šveicarijoje ir Kroatijoje.
Zagrebe koronavirusas nustatytas vienam vyrui, kuris prieš savaitę lankėsi Milane. Pareigūnai tvirtina, kad koronavirusu užsikrėte jaunas žmogus.
„Buvo patvirtinta, kad pirmasis pacientas užsikrėtęs virusu COVID-19“, – per spaudos konferenciją vienoje Zagrebo ligoninėje paskelbė premjeras Andrejus Plenkovičius.
Pasak jo, pacientui – jaunam vyrui – „pasireiškė švelnūs simptomai“.
Šalies sveikatos apsaugos ministras V. Berošas stengėsi nesureikšminti pavojaus visuomenei.
„Šis susirgimas panašus į gripą. Didesnio sergamumo arba komplikacijų nesitikima. Sveikatos apsaugos tarnybos pasiruošusios daryti viską, kad užtikrintų mūsų žmonių saugumą“, – pabrėžė jis.
Austrijoje du žmonės antradienį tapo pirmaisiais pacientais šalyje, kuriems buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija, pranešė pareigūnai.
Šie 24 metų asmenys buvo karantinuoti vienoje ligoninėje Insbruke, Tirolio žemės sostinėje, besiribojančioje su Italija, kurią yra apėmęs didesnis viruso COVID-19 protrūkis, sakė Tirolio gubernatorius Guentheris Platteris.
Vienas šių asmenų yra atvykęs iš Lombardijos – Italijos šiaurinio regiono, vieno labiausiai paveiktų koronaviruso protrūkio šioje šalyje. Vis dėlto kol kas neaišku, kokiu būdu užsikrėtė Austrijoje nustatyti pacientai.
Abu jie karščiuoja, bet jų būklė stabili.
Šveicarijoje, Tičino kantone, patvirtintas pirmasis užsikrėtimo naujojo tipo koronavirusu atvejis. Tai pranešė Šveicarijos naujienų portalas „Blick“, remdamasis šalies valdžios atstovais.
Užsikrėtimas buvo patvirtintas itališkai kalbančiame Tičino kantone, besiribojančiame su Italija. Jo vyriausybė savo tinklalapyje nurodė, kad šia tema 17 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku bus surengta spaudos konferencija.
Šveicarija pirmadienį sakė, kad šalyje laikomasi „padidinto budrumo“ dėl protrūkio Italijoje.
Iki šiol šalyje buvo patikrinta 300 asmenų, kuriems buvo įtartas užsikrėtimas virusu COVID-19, bet visi tyrimai buvo neigiami.
Vyriausybė pirmadienį nurodė suintensyvinsianti pacientų, kuriems pasireiškė į gripo panašūs simptomai, tikrinimą, tai pat dėsianti pastangas pasienio punktuose perspėti apie prevencijos priemones.
Vienai italų televizijai šios šalies ministras pirmininkas sakė, kad tos ligoninės vadovai, susidūrę su naujuoju koronavirusu, nesilaikė protokolų, bet gydymo įstaigos neįvardijo.
„Šiuo metu žinome, kad tai, kaip buvo vadovaujama vienai ligoninei, nebuvo visiškai tinkama“, – teigė G. Conte.
„Tai tikrai prisidėjo prie plitimo“, – pridūrė jis.
Pagrindinis infekcijos centras Italijoje yra Kodonjo miestas, esantis apie 60 km į pietus nuo Milano.
Kodonjas ir keli kiti šiaurės Italijos miesteliai buvo izoliuoti, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą.
Pirmadienio vakarą Italija pranešė apie septintą koronaviruso auką šalyje. Visi tie žmonės buvo pagyvenusio amžiaus arba sirgo kitomis ligomis.
Italijos civilinės saugos departamento vadovas Angelo Borrelli pirmadienį per spaudos konferenciją sakė, kad šalyje patvirtinti 229 koronaviruso atvejai. Tai yra didžiausias sergančiųjų skaičius Europoje.
Nuo penktadienio šalyje fiksuotas didžiulis viruso atvejų šuolis – nuo šešių iki 229, bet pirmadienį pranešta tik apie 10 naujų atvejų.
Pietų Italijoje užfiksuotas pirmasis atvejis
Sicilijos Palermo mieste moteriai diagnozuotas naujasis koronavirusas. Tai yra pirmasis užfiksuotas užsikrėtimo koronavirusu atvejis Pietų Italijoje.
Italijos laikraštis „Corriere della Sera“ taip pat praneša apie pirmąjį koronaviruso atvejį Toskanos regione. Virusas diagnozuotas 60-ies metų amžiaus vyrui iš Florencijos, sugrįžusiam iš Singapūro
Sicijoje virusas diagnozuotas moteriai iš Bergamo, miesto koronaviruso epicentre Lombardijoje, kuri kartu su turistų grupe atvyko į Palermą, feisbuke rašo Sicilijos prezidentas Nello Musumeci.
Pasak jo, nesunkia ligos forma serganti moteris buvo izoliuota kartu su savo vyru ir žmonėmis, su kuriais ji turėjo artimą kontaktą.
Irano sveikatos apsaugos viceministras užsikrėtė koronavirusu
Irano sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas užsikrėtė naujuoju koronavirusu, antradienį pranešė vienas ministerijos pareigūnas, šiitišką respubliką apėmus dideliam šios ligos protrūkiui.
„Pono Harirchi, sveikatos apsaugos ministro, pavaduotojo, kuris buvo kovos su koronavirusu priešakinėse linijose, tyrimo dėl koronaviruso rezultatas buvo teigiamas“, – per „Twitter“ parašė sveikatos apsaugos ministro patarėjas žiniasklaidos reikalams Alireza Vahabzadeh.
Viceministras Irajas Harirchi per pirmadienį surengtą spaudos konferenciją su vyriausybės atstovu spaudai Ali Rabiei retkarčiais sukosėdavo ir atrodė išpiltas prakaito.
Tuo metu jis paneigė vieno parlamento nario pareiškimą, esą vien šiitų šventame Komo mieste nuo šio koronaviruso mirė 50 žmonių. Jis pažadėjo atsistatydinti, jeigu bet per pusę mažesnis skaičius būtų tiesa.
Valstybinės televizijos parodytame vaizdo įraše sveikatos viceministras drąsiai prisipažino, kad užsikrėtė.
„Aš taip pat užsikrėčiau koronavirusu, – sakė I. Harirchi veikiausiai paties nufilmuotame vaizdo įraše. – Praėjusį vakarą aš pradėjau karščiuoti, ir maždaug vidurnaktį pirminis tyrimas (tyrimo dėl koronaviruso rezultatas) buvo teigiamas“.
„Nuo to laiko save izoliavau. Prieš kelias minutes man buvo pranešta, kad mano vėliausias tyrimas buvo paskutinis, ir dabar pradedu gydytis“, – nurodė jis.
„Virusas neskirsto“
„Norėjau jums pasakyti, kad ... tikrai nugalėsime šį virusą per kelias artėjančias savaites“, – paskelbė I. Haririchi.
Tačiau jis perspėjo iraniečius saugotis, nes „virusas neskirsto“ ir vienodai yra pavojingas visiems, nepriklausomai nuo jų padėties.
Po pranešimo apie susirgusį viceministrą, šalia jo pirmadienį stovėjęs vyriausybės atstovas A. Rabiei antradienį pasirodė kitoje vienoje konferencijoje su šalies pramonės ministru ir kitais pareigūnais.
Antradienį Iranas patvirtino dar tris mirties ir 34 užsikrėtimo atvejus. Oficialiais duomenimis, koronavirusas Irane pareikalavo 15 gyvybių, juo užsikrėtė 95 žmonės.
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, už Komo miesto ribų daugiausia mirė ir užsikrėtė tie, kurie neseniai lankėsi šiame šiitų šventame mieste.
Ministerijos atstovas Kiyanoushas Jahanpouras pranešė, kad 16 naujų koronaviruso atvejų patvirtina Kome, devyni – Teherane ir po du Alborze, Gilane ir Mazandarane.
Panašu, kad virusas Irane plinta į naujus rajonus. Po vieną naują atvejį pranešta iš Farso ir Rezavi Chorosano provincijų bei Kešmo salos.
Nors Komas tapo koronaviruso protrūkio židiniu Irane, iki šiol jame nepaskelbtas karantinas.
Sveikatos ministras Saeedas Namakis aiškindamas tokią padėtį antradienį pareiškė, kad karantinas yra „senas metodas“.
„Mes vis dar nesutariame dėl miestų karantinavimo, nes manome, kad žmonės yra pakankamai kultūringi, kad susilaikytų nuo kelionių iš infekcijos apimtų miestų į kitas vietas“, – sakė jis naujienų agentūrai ISNA.