Gruodžio 30 dieną jis viename medicinos mokyklos alumnų susirašinėjime paskelbė, kad keliems pacientams, atgabentiems iš vietos žuvies turgaus, diagnozuoti panašūs į SARS virusą požymiai.
L.Wenliangas iškart pabrėžė, kad žmonės susirgo koronavirusu.
Netrukus jo žinutė pradėjo plačiai plisti internete, o Uhano policija jam pareiškė kaltinimus skleidžiant melagingą informaciją.
L.Wenliangas vėliau ir pats užsikrėtė Uhano koronavirusu.
Paskelbus žinią, kad 34 metų medikas mirė Kinijoje kilo didelė pasipiktinimo ir liūdesiu banga.
Socialiniuose tinkluose gedintieji dalinosi jo portretais ar meno darbais.
L.Wenliangas visuomenės palankumą pelnė ne tik dėl to, kad pirmasis paskelbė apie virusą, tačiau tai padarė bandydamas apsaugoti savo draugus.
Medikas niekada nenorėjo tapti viešu žmogumi – jis anonimiškai davė interviu „China Youth Daily“ laikraščiui, o su užsienio žiniasklaida kalbėti atsisakė.
Tačiau Uhano koronavirusui pradėjus plisti į užsienį, o užsikrėtusiųjų ir žuvusiųjų skaičiui sparčiai augant, L.Wenliangas nusprendė apie situaciją kalbėti garsiau.
Galiausiai apie savo patirtį jis rašė ir socialiniuose tinkluose.
Šią savaitę CNN jis sakė: „Aš tiesiog norėjau savo universiteto kolegoms priminti, kad jie turi būti atsargūs.“
L.Wenliangas Uhano koronavirusu susirgo, kai vykdė glaukomos operaciją. Jis nežinojo, kad pacientas serga koronavirusu.
Sausio 10 dieną jis pradėjo jaustu simptomus, jo sveikata kasdien tik blogėjo.
Dėl karščiavimo ir kvėpavimo problemų jis buvo paguldytas į ligoninę. Būtent čia ir nusprendė kovoti prieš valdžią ir viešai papasakoti apie Uhano koronavirusą.
L.Wenliangas dalinosi dokumentais ir žinutėmis dalino interviu užsienio žiniasklaidai, taip siekdamas, kad pasaulis pamatys Kinijos nekompetencijos lygį.
Vietos valdžia jo netgi atsiprašė, kad pradėjo tyrimą dėl „gandų skleidimo“.
Atliks tyrimą
Drausminės inspekcijos komisija paskelbė, kad jos komanda nuvyks į protrūkio epicentre atsidūrusį Uhano miestą, kuriame mirė gydytojas Li Wenliangas, „vykdyti išsamaus tyrimo dėl klausimų, susijusių su dr. Li Wenliangu, apie kuriuos pranešė liaudis“.
34 metų Li Wenliangas mirė anksti penktadienį, į tviterį panašioje kiniškoje platformoje „Weibo“ pranešė Uhano centrinė ligoninė.
Šio oftalmologo mirtis išprovokavo sielvartą ir pyktį dėl didėjančios koronaviruso krizės, jau nusinešusios daugiau kaip 630 gyvybių.
Kinijoje naujuoju virusu jau užsikrėtė mažiausiai 31 tūkst. žmonių, be to, užsikrėtimo atvejų yra dvidešimt keliose kitose valstybėse, todėl buvo paskelbta pasaulinė ekstremali situacija.
Li Wenliangas buvo tarp aštuonių gydytojų, kuriuos Uhano policija nubaudė už naujo, į ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) sukėlėją panašaus viruso atsiradimo aptarinėjimą socialinėje žiniasklaidoje praėjusių metų gruodį.
Kinijos Aukščiausiasis Teismas sausio mėnesį kritikavo Uhano policiją už šių „gandų skleidėjų“ nubaudimą ir sakė, kad protrūkis galėjo nebūti toks rimtas, „jei visuomenė tuomet būtų patikėjusi šiais „gandais“.