Koronavirusas Kinijoje jau pasiglemžė 259 gyvybes, tačiau šio viruso aidai driekiasi visame pasaulyje.
Apie prieš azijiečius nukreiptus rasistinius veiksmus buvo pranešta JAV, Europos valstybėse, Azijos šalyse.
Azijiečiai pasakoja, kad Prancūzijoje neatsigina pašaipų ir smurto viešajame transporte ir socialiniuose tinkluose.
Kinai pradėjo dalintis įrašais su grotažyme „aš nesu virusas“. Žmonių nepasitenkinimą sukėlė vietos dienraščio „Le Courier Picard“ straipsnio antraštė „geltonasis pavojus“, o nuotraukoje matoma kaukę dėvinti azijietė moteris.
Vėliau dienraštis išplatino atsiprašymą, teigdamas, kad elgėsi nekorektiškai ir naudojo „azijietiškus stereotipus“.
Cathy Tran, keliaudama į darbą ryte išgirdo kandžią repliką, kuomet prasilenkė su dviem vyriškiais: „Atsargiai, mergina iš Kinijos eina link mūsų.“
„Kai keliavau iš darbo, pravažiuojančio motorolerio vairuotojas man liepė užsidėti kaukę“, – nemalonią patirtį nupasakojo C. Tran.
Kitas „Twitter“ vartotojas irgi neslėpė nepasitenkinimo: „Nustokite klausti ar mes pavojingi, jei kosėjame taip pat, kaip ir visi kiti aplinkui.“
Lou Chengwangas taip pat pasidalino atsakomąja žinute: „Aš kinietis, tačiau neplatinu viruso. Žinau, kad visi jo baiminasi, tačiau nedarykite išankstinių išvadų.“
17 metų Paryžiaus gyventoja Shana Cheng, kuri turi vietnamietiškų šaknų, sakė, kad autobuse ją nuolat užgaulioja keleiviai.
„Čia yra kinietė moteris, ji mus užkrės, ji turi grįžti namo. Žmonės į manę žiūri su pasišlykštėjimu, lyg aš pati būčiau virusas.“
Niekas merginos neužstojo, taigi ji nusprendė nuleisti galvą ir autobuse toliau klausėsi muzikos.
„Retai matome, kad azijiečiai kalbėtų apie rasizmą, nes mes mėgstame su tuo tyliai susitaikyti, tačiau tai peržengė visas ribas“, – pasakojo C. Tran.
Parengta pagal BBC inf.