2019 m. balandį N.Issachar skrido iš Indijos namo į Izraelį, kur turėti bagaže iki 15 gr. hašišo įstatymas nedraudžia. Tačiau ji skrido tranzitu per Rusiją, kur už tai yra baudžiama.
Vien per šešis praėjusius mėnesius pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius – narkotikų įsigijimas ir saugojimas, įskaitant hašišą, – buvo nubausti 29 742 žmonės.
Kai Maskvos Šeremetjevo oro uosto tranzito zonoje buvusios N.Issachar bagaže aptiko 9,6 gr. Hašišo, ji taip pat gavo 7,5 metų įkalinimo kolonijoje bausmę.
Kaip rašė laikraštis „Vedomosti“, akivaizdu, kad rusų valdžia nieko asmeniško prieš izraelietę neturėjo – tiesiog ji pateko į rusų teisingumo organų rankas.
Bet toliau vyko įnirtingas pasiruošimas pasiruošimas, o paskui – V.Putino vizitas į Izraelį. Vietos valdžia Rusijos prezidentui surengė susitikimą su nuteistosios N.Issachar motina. Ši kreipėsi į V.Putiną suteikti jos dukteriai malonę.
Į tai svečias mandagiai atsakė: „Viskas bus gerai“.
Po kelių dienų Rusijoje buvo „įjungta geros valios veiksmų“ grandinėlė. Galutiniu rezultatu tapo malonės suteikimas N.Issachar. Izraelietė pasirodė nepadariusi nieko blogo.
Verslo laikraštis „Vedomosti“ iš savo šaltinių gavo informaciją, jog mainais už tai Rusijai bus atiduotas kadaise Rusijos imperijai priklausiusi Aleksandro Neviškio (Nevskio) cerkvė ir šalia jos esantis patalpų kompleksas. Šis istorinis pastatas stovi šalia Kristaus Kapo bažnyčios.
Iš Maskvos gautą paklausimą dėl šio statinio Izraelio teisingumo ministerija nagrinėjo jau 2015-aisiais.
„Formaliai šie įvykiai nesusiję tarpusavyje. Ir vargu ar kas nors Rusijoje ir Izraelyje oficialiai pripažins tokį apsikeitimą“, – rašo „Vedomosti“.
„Malonės suteikimas negali būti įformintas mainais į žemę, ir vargu ar apskritai buvo tokios „kietos“ derybos, turint omenyje pasitikėjimu grįstus V.Putino ir Benjamino Netanyahu santykius“, – pareiškė „Vedomosti“ Rusijos tarptautinių reikalų tarybos generalinis direktorius Andrejus Kortunovas.
Bet, kaip daro išvadą laikraštis, vadinasi, tiesiog taip paprastai suteikti malonę Rusija negali.