„Centro mokslininkai jau pradėjo kurti vakciną, pavyko išskirti virusą, dabar stengiamasi parinkti vakcinos gamybai tinkamą padermę“, – cituoja leidinys centro vadovą Xu Wenbo.
„Be to, centras taip pat atrenka vaistinius preparatus, kurie efektyviai kovoja su naujo tipo koronaviruso sukelta pneumonija“, – sakė jis.
Naujausiais duomenimis, patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį pasiekė 2002. Kaip pranešė valdžios institucijos, nuo šios ligos mirė 56 žmonės.
Daugiau kaip 30 užsikrėtimo koronavirusu atvejų taip pat nustatyta Australijoje, Japonijoje, Jungtinėse Valstijose, Malaizijoje, Nepale, Pietų Korėjoje, Prancūzijoje, Singapūre, Tailande ir Vietname.
Kinijos valdžia praėjusių metų gruodžio 31 d. pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane – dideliame prekybos ir pramonės centre, kuriame gyvena daugiau kaip 11 milijonų žmonių. Ligos sukėlėjas – koronavirusas 2019-nCoV – buvo nustatytas sausio 7 d.
Siųs dar 1600 medikų
Pekinas šiandien informavo, kad į Uhaną šiandien ir rytoj išsiųs 1,6 tūkst. medicininio personalo, kad šis padėtų malšinti įsisiautėjusį koronavirusą.
11 milijonų gyventojų turinčiame mieste itin stinga gydytojų. „Visam Uhanui trūksta resursų kovoti su šia krize. Medikams stinga apsauginių apsiaustų, kaukių ir akinių.
JAV patvirtino trečią atvejį
Vienas pacientas Pietų Kalifornijoje yra trečias žmogus Jungtinėse Valstijose, kuriam diagnozuotas naujasis virusas iš Kinijos, paskelbė sveikatos apsaugos pareigūnai.
Ligų kontrolės centrai (CDC) patvirtino, kad žmogui, atvykusiam iš Kinijos Uhano miesto – naujos į pneumoniją panašios ligos protrūkio epicentro – testais patvirtintas užsikrėtimas šiuo virusu, šeštadienį prieš pat vidurnaktį paskelbė Orindžo apygardos Sveikatos priežiūros agentūra.
Pacientas izoliuotas ligoninėje, jo būklė gera, sakoma agentūros pranešime.
Šis pirmasis žinomas Kalifornijos atvejis patvirtintas po tokių pačių diagnozių Vašingtono valstijoje sausio 21 dieną ir Čikagoje sausio 24 dieną.
Kalifornijos pacientas susisiekė su vietos sveikatos apsaugos pareigūnais, kurie pateikė rekomendacijas kontaktams su visuomene sumažinti laukiant laboratorinių tyrimų rezultatų iš CDC. Orindžo apygardos agentūra tarėsi su CDC ir Kalifornijos sveikatos apsaugos departamentu, ir toliau stebės žmones, turėjusius artimų kontaktų su pacientu.
Nėra įrodymų, kad Orindžo apygardoje virusas būtų perduotas žmogaus žmogui. Tokia rizika išlieka maža, sakoma pranešime. Daugiau detalių apie šį atvejį neskelbiama. CDC į anksti sekmadienį paskelbtą savo pranešimą apie atvejus JAV Pietų Kalifornijos atvejo nebuvo įtraukusi.
Virusas gali sukelti karščiavimą, kosulį, dusulį ir pneumoniją. Šis koronavirusas kelia visuotinį susirūpinimą, nes yra panašus į ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002– 2003 metais nusinešusį šimtus gyvybių Kinijoje ir Honkonge, ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo infekciją (MERS), išplitusią 2012 metais ir taip pat sukėlusią daugybę mirčių.
Stabdo keliones autobusais
Šanchajaus valdžia sekmadienį pareiškė, kad stabdomos visos kelionės tolimojo susisiekimo autobusais, Kinijai bandant sustabdyti gyvybių nusinešusio koronaviruso plitimą.
Šis Kinijos finansų centro transporto komisijos sprendimas įsigalioja nedelsiant, apie jį paskelbta sostinės Pekino, dar dviejų šiaurinių miestų ir rytinės Šandongo provincijos valdžiai ėmusis analogiškų priemonių.
Viruso mutacijos nematyti
Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro direktorius Gao Fu teigia, kad Wuhane siautėjančio koronaviruso mutacijos ženklų dar nematyti.
Jo teigimu, virusas nuo pat pasirodymo pradžios keičiasi tik minimaliai, o mokslininkai deda visas pastangas, kad pastebėtų bent mažiausius pakitimus.
Šalies sveikatos komisija pranešė, kad nuo pirmadienio kasdien dalinsis viešais pranešimais apie esančią situaciją šalyje ir viruso padarytą žalą.
Stabdo vizų išdavimą
Taivanas laikinai sustabdė vizų išdavimą visiems Kinijos piliečiams ir uždraudė į teritoriją atvykti Kinams iš Hubėjaus provincijos, baimindamiesi koronaviruso protrūkio.
Vizų prašymai iš kitų regionų taip pat bus laikinai suspenduoti.
Japonija evakuos savo piliečius
Japonija evakuos visus savo piliečius iš naujo viruso protrūkio epicentre atsidūrusio Kinijos Uhano miesto, kuriame paskelbtas karantinas, sekmadienį paskelbė japonų premjeras Shinzo Abe.
„Nusprendėme visus [Japonijos piliečius Uhane] išsiųsti atgal į Japoniją, jei jie to nori, visomis galimomis priemonėmis, įskaitant užsakomąjį skrydį“, – žurnalistams sakė Sh. Abe.
„Įvairiais lygiais koordinuojame veiksmus su Kinijos vyriausybe ir paspartinsime šį procesą, kad greitai įvykdytume“ evakuaciją iš centrinės Hubėjaus provincijos sostinės Uhano, nurodė Japonijos premjeras.
Anksčiau vienas Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad Hubėjaus provincijoje yra 430 japonų.
Apie evakuaciją paskelbta kelioms kitoms šalims taip pat rengiant planus evakuoti savo darbuotojus ir piliečius.
Kinija yra tarp didžiausių Japonijos prekybos partnerių; maždaug 160 su Japonija susijusių kompanijų turi biurus Uhane.
Japonijos sveikatos apsaugos pareigūnai šeštadienį patvirtino trečią užsikrėtimo atvejį šalyje. Visi šie trys pacientai neseniai lankėsi Uhane.
Įsakė devėti kaukes
Kinijoje dvi provincijos ir trys miestai sekmadienį nurodė gyventojams viešose vietose privalomai nešioti veido kaukes, kad būtų galima veiksmingiau kovoti su mirtinai pavojingo naujo viruso plitimu.
Būti su kaukėmis reikalaujama pietinėje Guangdongo ir centrinėje Dziangsi provincijose, taip pat – rytiniame Nandzingo mieste, Maanšane Anhujaus provincijoje ir Sinjange Henano provincijoje, pranešė vietos pareigūnai.
Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija yra sakiusi, jog „dės visas pastangas didindama tiekimą“ nepaprastai išaugus medicininių kaukių paklausai.
Uhano meras prognozuoja dar tūkstantį užsikrėtimo naujuoju virusų atvejų
Kinijos Uhano miesto, atsidūrusio naujo mirtinai pavojingo viruso protrūkio epicentre, meras paskelbė, jog tikisi dar tūkstančio patvirtintų užsikrėtimo atvejų, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
Pasak Zhou Xianwango, remiantis miesto ligoninėse tikrinamų ar stebimų pacientų skaičiumi „galima pridėti maždaug 1 tūkstantį atvejų“.
Patvirtintas užsikrėtimo atvejų visoje šalyje skaičius sekmadienį buvo 1 975.
Naujasis koronavirusas yra panašus į ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002– 2003 metais nusinešusį šimtus gyvybių Kinijoje ir Honkonge, ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo infekciją (MERS), išplitusią 2012 metais ir taip pat sukėlusią daugybę mirčių.