Įstatymo projekte pirmą kartą teisiškai apibrėžiamas smurtas artimoje aplinkoje, taip pat numatoma galimybė drausti pažeidėjams artintis prie jų aukų.
Po pamaldų Kremliaus katedroje patriarchas Kirilas pareiškė, jog „žinoma, negalima leisti griebtis smurto šeimoje, tačiau nūnai besiformuojančiuose tendencijose esama pavojų – tai susiję ir su teisėkūros sritimi“, informavo naujienų agentūra „Interfax“.
Žmogaus teisų aktyvistai teigia, kad šalyje jas seniai laikas priimti griežtus teisės aktus, kadangi smurtautojai šiuo metu rimtų bausmių paprastai nesulaukia.
Tačiau jų požiūriui nepritaria tikintieji ortodoksai, manantys, kad valstybė neturėtų kištis į šeimos reikalus, taip pat konservatyvių pažiūrų žmonės, laikantys naująsias nuostatas Vakarų įtakos apraiškomis.
Patriarchas, jau dešimtmetį Bažnyčiai vadovaujantis 73 metų dvasininkas, įsitikinęs, kad įstatymų leidėjai mėgina „įteisinti išorinių jėgų kišimąsi į šeimos gyvenimą“, kurį jis pavadino „šventa erdve“.
„Reikėtų labai atsargiai vertinti tokį svetimų žmonių kišimąsi į šeimos gyvenimą“, – perspėjo jis.
Nors Ortodoksų Bažnyčia palaiko glaudžius ryšius su Rusijos vyriausybe, o prezidentas Vladimiras Putinas dažnai rodomas dalyvaujantis pamaldose, ji taip pat stengiasi išsaugoti savo įtaką visuomenei po dešimtmečius trukusių sovietų represijų.
Vienas iš dalyvavusiųjų trečiadienio pamaldose buvo vienas aukšto rango Komunistų partijos įstatymų leidėjas, pranešė Bažnyčia Maskvoje.
Smurto artimoje aplinkoje klausimu Bažnyčia atvirai priešinasi valstybinėms institucijoms ir aktyvistams.
Rusijos generalinė prokuratūra savo ruožtu pasveikino įstatymo projektą kaip būtiną, o aktyvistai paragino jį priimti, nors ir pabrėžė, kad dabartine forma užmojis nėra pakankamai platus, kad padėtų visiškai išspręsti problemą.
Savo pareiškimus Bažnyčios vadovas padarė diena po to, kai Patriarchato komisija, nagrinėjanti šeimos, motinystės ir vaikų reikalus, griežtai sukritikavo paviešintą įstatymo projektą, kurį parengė valdančioji partija.
Antradienį paskelbtoje deklaracijoje komisija pareiškė, kad šis teisės aktas būtų „nesuderinamas su tradicinėmis Rusijos dvasinėmis ir moralinėmis vertybėmis“.
Institucija perspėjo, kad pagal įstatymo projektą „praktiškai bet koks normalūs žmogaus elgesys galėtų būti pripažintas „smurtu artimoje aplinkoje“, todėl iš šeimų gali būti „savavališkai“ atimami vaikai.
Komisija priėjo išvadą, kad iniciatyvą remia žmonės, „palaikantys LGBT ideologiją ir feminizmą“, taip pat „iš užsienio finansuojamos“ organizacijos.
Ta pati Bažnyčios komisija viešai reiškė palaikymą daugumos formų šeiminio smurto dekriminalizacijai, įvykdytai 2018 metais.