E. Mirviso teigimu, partiją užėmė „naujas nuodas“, kuriam „leidimą davė pati viršūnė“, todėl Didžiosios Britanijos kairiųjų pažiūrų žydus pagrįstai „suėmė nerimas“ prieš parlamento rinkimus.
Laikraštyje „The Times“ publikuotame komentare E. Mirvisas J. Corbyno teiginius apie susidorojimą su antisemitizmu partijoje vadina „menkaverte fantazija“, o pats leiboristų lyderis esą yra atsakingas už „lyderystės žlugimą“.
„Tai, kaip partijos lyderiai tvarkėsi su prieš žydus nukreiptu rasizmu, yra nesuderinama su britų vertybėmis, kuriomis mes taip didžiuojamės“, – tvirtino rabinas.
„Kaip smarkiai prisidėjęs prie šios diskriminacijos turėtų būti Jos Didenybės opozicijos lyderis, kad jį laikytume netinkamu tarnybai?“ – retoriškai klausė E. Mirvisas.
Dvasininkas taip pat pridūrė, esą ne jam spręsti, už ką žmonės turi balsuoti kitą mėnesį, tačiau jis paragino „kiekvieną žmogų balsuoti pagal sąžinę“.
Leiboristai ne kartą buvo kaltinti partijoje paplitusiu antisemitizmu nuo 2015 m., kai J. Corbynas – ilgametis Palestinos šalininkas – tapo partijos pirmininku.
Nuo tada ne vienas leiboristų parlamentaras pasitraukė iš partijos, kaltindamas veteraną partijos pirmininką į šią problemą žiūrint pro pirštus.
Du buvęs leiboristų parlamentarai antradienį pritarė vyriausiojo rabino žodžiams.
J. Corbynas savo ruožtu ne kartą tvirtino nesąs antisemitas ir žadėjo šią problemą „išrauti su šaknimis“. Politikas pripažįsta, kad šios problemos „pavieniai atvejai pasireiškė“.
Atsakydama į E. Mirviso komentarus, Leiboristų partija tvirtina, kad jos lyderis „visą gyvenimą pasisakė prieš antisemitizmą“, jis esą „visiškai aiškiai parodė, kad antisemitizmas neturi vietos mūsų partijoje ir visuomenėje“.
„Leiboristų vyriausybė užtikrins žydų bendruomenės saugumą, gins ir palaikys žydų gyvenimo būdą ir kovos su mūsų šalyje ir visoje Europoje kylančiu antisemitizmu“, – teigiama Leiboristų partijos pranešime.
Vyriausiojo rabino kritika pasirodė tuo metu, kai leiboristai ketina paskelbti „rasės ir tikėjimo“ manifestą, kuriame bus išskirtos politikos gairės, įskaitant naujų institucijų įsteigimą, kurios stebės britų kolonializmo padarinius ir skatins rasių lygybę.